1
1397/8/23 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد: برگزاری بیش از 900 برنامه فرهنگی، ترویجی در هفته کتاب مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از برگزاری بیش از 900 برنامه فرهنگی، ترویجی در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ادارهکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با اشاره به شعار هفته کتاب با عنوان «حال خوش خواندن»، اظهار کرد: برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای برای این هفته پیش بینی شده است که از آن جمله می‌توان به افتتاح 2 باب کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی و فرهنگ سرای ولایت، عضویت رایگان در کتابخانه‌‌ها و برگزاری مراسم استانی تجلیل از کتابداران،  اشاره کرد.

وی با اعلام اینکه اجرای طرح اهدا کتاب، برگزاری 9 نشست کتاب‌خوان اختصاصی مفاخر در همه شهرستان‌های استان شامل مشاهیر ادبی، علمی، فرهنگی، ورزشی از دیگر برنامه‌های هفته کتاب است، تصریح کرد: نشست کتاب‌خوان مفاخر همدان 27 آبان در تمرکز همایش‌های قرآنی همدان برگزار می‌شود.
دکتر زارعی به برپایی مراسم جشن کودک و کتاب در اول آذر در کتابخانه مرکزی با شرکت 500 کودک و فعال دوستدار کتاب اشاره کرد و گفت: بیش از 100 نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای نیز در این هفته برگزار می‌شود.
وی در ادامه بیان کرد: برپایی نمایشگاه و فروشگاه بزرگ کتاب در کتابخانه مرکزی از 22 آبان لغایت 11 آذر، برگزاری 20 جلسه نقد و بررسی کتاب، برگزاری 5 جلسه رونمایی از کتاب، فضاسازی کتابخانه‌ها مناسب با ایام، برپایی بیش از 70 نمایشگاه کتاب و بازنمایی کتاب نوررسیده یک سال اخیر، بازدید دانش‌آموزان مدارس و مهدکودک‌ها از کتابخانه از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه تشکیل اتاق خبر در هفته کتاب با محوریت مصاحبه با شخصیت‌ها و میهمانان کتابخانه‌ها در کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های اصلی شهرستان‌ها، از دیگر برنامه‌های پیش رو است، اظهار کرد: برگزاری مسابقه عکاسی ویژه کتابداران و کارکنان اداره‌کل با موضوع کتاب، کتابخوانی و کتابخانه، برگزاری مسابقه پیامکی در برنامه سیما؛ حضور در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی استان و بسیاری فعالیت‌های متنوع دیگر از جمله برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی است.
تعداد بازديد اين صفحه: 165