1

2
1397/8/23 چهارشنبه علی اصغر توکلی تبار، خبر داد: برگزاری 90 ویژه‌برنامه فرهنگی به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار علی اصغر توکلی تبار از برگزاری 90 ویژه‌برنامه فرهنگی به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن با محوریت برگزاری با شکوه برنامه‌های هفته کتاب برگزار شد.
در این جلسه علی اصغر توکلی تبار؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن گفت: انتخاب یک هفته در سال به عنوان هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار نشان از اهمیت و توجه به این مقوله مهم دارد و ما کتابداران رسالت بزرگی در بزرگداشت این هفته و ترویج کتاب و کتابخوانی بر عهده داریم.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن ضمن تشریح 90 برنامه‌ پیش بینی شده برای هفته کتاب گفت: کتابخانه‌ها و کتابداران باید نهایت تلاش خود را برای برگزاری هفته کتاب و کتابداری داشته باشند.
توکلی تبار برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های با کیفیت برای بزرگداشت این هفته را اولویت کتابدارن در هفته پیش رو دانست و گفت: برگزاری نشست‌‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای، نقد کتاب، بازدید مدارس و مهدهای کودک از کتابخانه، برنامه‌های ترویجی کتاب، مسابقات کتابخوانی و ... از جمله برنامه‌های پیش بینی شده این هفته است و کتابدارن می‌توانند با خلاقیت خود برنامه‌های خلاقانه ای در این خصوص برگزار کنند.
 در ادامه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن، از بازدید فرماندار شهرستان رزن و معاون سیاسی امنیتی فرمانداری از کتابخانه عمومی ملاحسینقلی شوندی خبر داد.
فرماندار شهرستان رزن ضمن تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و ضمن آرزوی موفقیت برای کتابداران گفت: به منظور بزرگداشت هفته کتاب قرار شد به نمایندگی از کتابخانه‌های عمومی شهرستان بازدیدی از کتابخانه عمومی ملاحسینقلی شوندی داشته باشیم.
سیدرضا سلامتی با اشاره به ارزش و اهمیت آثار مکتوب گفت: نیازهای فیزیویوژیک انسان همچون، پایه و اساس هرم مازلو است ولی برای تامین و پایدارسازی آن باید از طریق حوزه فرهنگی وارد شد وگرنه بدون فرهنگسازی احتمال خسران و زیان وجود دارد.
وی با تاکید بر اطلاع رسانی بیشتر هفته کتاب گفت: فضای مجازی امروزه همه گیر شده است ولی آسیب‌های زیادی هم همراه خود دارد اما آثار مکتوب و کتاب هیچگاه ارزش و اهمیت خود را از دست نخواهند داد و آسیب‌های فضای مجازی در اثار مکتوب وجود ندارد.
تعداد بازديد اين صفحه: 182