3

2

1

4
1397/8/21 دوشنبه در دومین روز از هفته کتاب و با حضور مفاخر همدان صورت گرفت؛ رونمایی از پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار همزمان با دومین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در کتابخانه《میرهاشم میری》 پژوهشگر، ادیب و شاعر بنام نسل اول انقلاب اسلامی با حضور مسئولان استانی و مفاخر همدان رونمایی شد.
 به گزارش روابط عمومی ادارهکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، ظهر یکشنبه همزمان با دومین روز از هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در کتابخانهمیر هاشم میری، پژوهشگر، ادیب و شاعر بنام نسل اول انقلاب اسلامی با حضور مهرداد نادری فر، مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، محمدرضا جوادی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان، سیدمحمدباقر حسینی، رئیس حوزه هنری استان همدان، علیرضا تکلو، مدیر اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور، مجید فروتن، معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، رضوان سلماسی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان، سعید خوشبخت، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، معاونین کتابخانه‌های عمومی، مفاخر و مشاهیر همدان رونمایی شد.
دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این مراسم، با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مهم این اداره‌کل، اجرای برنامه‌های جامعه محور و افزایش سواد فرهنگی جامعه است، اظهار داشت: هفته کتاب فرصت مناسبی را فراهم آورده تا با حضور در جمع اهالی فرهنگ و مطالعه، بتوانیم گامی در راستای انجام برنامه‌های جامعه محور داشته باشیم.
 
دکتر زارعی با اشاره به انتخاب کتابخانه یکی از مفاخر همدان برای رونمایی از پوستر هفته کتاب، ابراز کرد: هدف ما از این اقدام داشتن رویکردی متفاوت و همچنین حضور در جمع مفاخر استان بود.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات بسیاری در زمینه ترویج کتابخوانی در استان در حال اجرا است، عنوان کرد: سعی ما بر این است که با انجام طرح‌ها و برنامه‌های مختلف، کتابخوان تربیت کنیم و می توان این نوید را داد که رفتارهای مطالعاتی مطلوبی در استان شکل گرفته است.
در ادامه این جلسه، مهرداد نادری فر، مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، با بیان این مطلب که جامعه‌ها نیازمند آگاهی هستند، اظهار داشت: رشد و توسعه پایدار محصول، جامعه‌ای است که در آن آگاهی وجود دارد و این آگاهی در سایه کتاب خواندن به وجود می آید.
نادری فر با اعلام این مطلب که اقدامات خوبی توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در راستای توسعه فرهنگ مطالعه انجام شده است، گفت: اقدامات گسترده ای از برگزاری نقد کتاب گرفته تا مسابقات کتابخوانی و نشست کتاب‌خوان در راستای اعتلای فرهنگ کتابخوانی انجام می شود.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب کتابخانه‌های روستایی در استان همدان، تصریح کرد: اقدامات خوبی در راستای ایجاد عدالت کتابخانه‌ای در استان انجام پذیرفته بطوریکه تمام شهرهای استان دارای کتابخانه هستند و کتابخانه عمومی شهر زنگنه نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
در ادامه میر هاشم میری، پژوهشگر، نویسنده و شاعر انقلابی با تاکید بر اینکه نیاز جامعه امروز تربیت کتابخوان است، گفت: تنوع و تکثر کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی استان همدان مثال زدنی است و در این حوزه هیچ کمبودی در همدان وجود ندارد.
وی با اذعان به اینکه اجرای طرح «مادران کتابخوان»، بسیار ایده خوب و تاثیر گذاری است که توسط اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان در حال اجرا است، بیان کرد: عادت به مطالعه باید از داخل خانواده آغاز شود و تجربه این را ثابت کرده که والدین نقش بسزایی را در سوق دادن فرزندان به سمت مطالعه کتاب دارند.
تعداد بازديد اين صفحه: 290