1
1397/8/20 يكشنبه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان عنوان کرد: ترویج فرنگ کتاب‌خوانی در جامعه، الزام اجتماعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه ترویج فرنگ کتاب‌خوانی در جامعه، یک الزام اجتماعی است، گفت: با ترویج کتاب‌خوانی به طور قطع بسیاری از ناهنجاری ها، آسیب های اجتماعی ، زشتی ها، در جامعه از بین می رود.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان علیرضا درویش نژاد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در گفتگویی با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه پایدار و متوازن در یک جامعه نیاز به توجه به فرهنگ و هنر و در راس آن اندیشه و قلم است، گفت: در این بین توجه به کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی می تواند بهترین گزینه باشد.
وی با اشاره به اینکه ایران با داشتن قدمت فرهنگی یکی از کهن ترین کشور های دنیا است، ابراز کرد: از سوی دیگر دین اسلام بر پایه معجزه ای قرار دارد که کتاب خدا نام گرفته است،  و با توجه به این موضوع  و پیشینه درخشان تاریخ و تمدن و فرهنگ ایران اسلامی ضروری است که با همکاری و همیاری همه دستگاه ها و آحاد جامعه به اعتلای روز افزون فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کنیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در ادامه اضافه کرد: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی یک برنامه عقلانی و حتی یک حکم دینی است که نقش بسزایی را در توسعه پایدار جامعه دارد.
درویش نژاد ترویج فرنگ کتاب‌خوانی در جامعه را یک الزام اجتماعی عنوان کرد و افزود: با ترویج این امر به طور قطع بسیاری از ناهنجاری ها، آسیب های اجتماعی ، زشتی ها، در جامعه از بین می رود.
وی با بیان اینکه هر چه مطالعه و تفکر و آگاهی در جامعه بیشتر باشد میزان مراجعه به مراجع قضایی، و مسائل حقوقی کم تر می شود، عنوان کرد: به واقع راه علاج از آسیب های اجتماعی ترویج کتاب‌خوانی در جامعه است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در ادامه عنوان کرد: دستگاه های فرهنگی و مسئولان و متولیان فرهنگی باید تلاش و تمهیداتی را برای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه انجام دهند و از همین رو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های مختلفی را در نظر دارد.
درویش نژاد در همین خصوص بیان کرد: گسترش  فضای کتابخانه ای با همکاری اداره کل کتابخانه‌ها، ایجاد فضای زیبا در کنار کتابخانه‌ها، قرار دادن کتاب در محیط‌هایی عمومی همچون بیمارستان ها، اتوبوس و در مجموع در لایه های مختلف اجتماع را از جمله برنامه ها است.
 
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 143