1

2

3
1397/8/19 شنبه در نخستین روز از هفته کتاب صورت گرفت؛ دیدار اعضای ستاد برگزاری بیست و ششمین دوره بزرگداشت هفته کتاب با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در نخستین روز از هفته کتاب، اعضای ستاد برگزاری بیست و ششمین دوره بزرگداشت هفته کتاب با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان همدان، صبح شنبه همزمان با نخستین روز از هفته کتاب، اعضای ستاد برگزاری بیست و ششمین دوره بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار کردند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در این جلسه، با بیان این مطلب که ، عشق به سواد، دانش، معرفت، تحصیل علاوه بر اینکه خدادادی است ، محیط نیز بر آن تاثیر دارد، اظهار داشت: تفریح دانشمندان کتاب و کتابخوانی است.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی در ادامه بیان کرد: والدین باید عشق به کتابخوانی، سواد آموزی و تحصیل را در فرزندانشان شعله ور کنند.
وی با اشاره به اینکه جامعه ما دچار فقر فرهنگی و کتاب است، اظهار کرد: الان هم برخی تنها فقط به فکر گرفتن مدرک تحصیلی هستند و  این در حالی است که نیاز است قشر تحصیلکرده به غنای علمی و فرهنگی خود به مطالعه کتاب‌های غیر درسی مفید بیافزایند.
امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه در گذشته به کتاب و کتابخوانی بسبار اهمیت داده می شد، ابراز امیدواری کرد:  با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی بتوان به ترویج فرهنگ مطالعه بیش از گذشته در جامعه همت گمارد.
آیت الله محمدی  با بیان اینکه در زمینه فضای کتابخانه ای و منبع کتاب اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده است، عنوان کرد: حتی میتوان از حسینیه های محله ها  در اشاعه فرهنگ مطالعه یاری گرفت.
وی با بیان این مطلب که ترویج فرهنگ کتابخوانی سخت و زمانبر؛ اما کار بسیار ارزشمندی است، گفت:  پویایی  کتابخانه‌ها در ایجاد انگیزه برای مراجعه افراد بسیار تاثیر گذار است.
 
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه در ترویج فرهنگ کتابخوانی باید جهادی کار کرد، افزود: کتابخوانی باید طوری باشد که مردم در هر فضای عمومی مانند اتوبوس ، قطار و ... کتاب در دسترس داشته باشند و مطالعه کنند.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همدان، در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده و شاخص های موجود ، اظهار داشت: کار کردن در زمینه فرهنگی زیر بنای توسعه در تمام بخش های یک جامعه شامل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ..  است.
 
عاطفه زارعی با اعلام اینکه کتابخانه های عمومی همدان، سال گذشته در ۱۳ مولفه  کتاب و کتابخوانی رتبه برتر کشوری را کسب کرد، اظهار داشت: اجرای برنامه های متنوع و پر شمار فرهنگی و استانی و همچنین تقدیر از کتابداران برتر استان  از جمله برنامه های هفته کتاب است.
 
وی در ادامه با بیان اینکه استان همدان در حوزه فرهنگی رتبه خوبی را کسب کرده است، گفت: یکی دیگر از برنامه های هفته کتاب، افتتاح فرهنگسرای قرآن و ولایت با همکاری شهرداری همدان است که قسمتی از فضا را به کتابخانه تخصیص داده‌اند.
 
زارعی یکی از اقدامات دیگر هفته کتاب را برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب عنوان کرد و افزود: این نمایشگاه از  22آبان تا ۱۱ آذرماه در سالن کتابخانه مرکزی همدان و با تخفیف ۴۰ درصدی برگزار می شود.
 
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همدان بیان داشت: برپایی جلسه های نقد کتاب و رونمایی از کتاب، رونمایی از پوستر هفته کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان از برنامه‌های هفته کتاب است.
 
وی با اعلام اینکه عضویت رایگان در کتابخانه‌ها در تاریخ ۲۴ آبان، از دیگر برنامه‌ها ی این هفته است، عنوان کرد: ۹ نشست کتابخوان، مفاخر استان در همه شهرستان‌ها برگزار می شود.
 
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همدان در نهایت تصریح کرد: ۴۵ هزار و ۶۹۹ نفر در جشنواره رضوی سال جاری شرکت کردند که رشد 119 درصدی نسبت به مدت مشابه  سال گذشته، گذشته داشتیم.
 
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 275