2

1
1397/8/19 شنبه در راستای اجرای مصوبه شورای معاونین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انجام شد؛ برگزاری دوره آموزش مسائل اجتماعی و خانواده در فامنین در راستای اجرای مصوبه شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دومین جلسه از سلسله سخنرانی‌های عمومی به همراه مشاوره در حوزه مسائل اجتماعی و خانوادگی در فامنین برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، به دنبال برگزاری نشست فوق‌العاده شورای معاونین نهاد در فامنین، اجرای برنامه‌هایی با هدف ارتقای سطح دانش و بصیرت مردم این شهرستان نسبت به مسائل اجتماعی، روان‌شناختی و مهارت‌های زندگی در دستور کار قرار گرفت.
برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی در مباحث گوناگون اجتماعی و خانواده از جمله روابط بین فردی، فرزند پروری، ارتباط بین همسران، مدرسه و آموزش، راه های توانمندسازی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، ازدواج و ... از برنامه‌هایی است که با حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی ۱۰دوره آموزشی در کتابخانه عمومی شهید مطهری به عنوان پایگاه فعال فرهنگی اجتماعی شهرستان فامنین برگزار خواهد شد.
 بر این اساس دومین جلسه از سلسله سخنرانی های عمومی به همراه مشاوره در حوزه مسائل اجتماعی و خانوادگی با مشارکت اداره کتابخانه‌های عمومی و اداره بهزیستی شهرستان فامنین و با حضور مسئولین شهرستان و نوجواناندر سالن همایش‌های کتابخانه عمومی شهید مطهری فامنین برگزار شد.
هدف از برگزاری این دوره، آموزش سبک زندگی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی بوده است.
 در این دوره استاد حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام  سید مجتبی حسینی یمین، که با حضور نوجوانان برگزار شد، در خصوص مباحثی چون برزخ، دوره بحران ،بحران هویت،،بحران بلوغ ، بحران شخصیت، نوجوانی دوره بحران گفتگو کرد و در مورد مسائلی همچون، بحران هویت، چیستی خودش، چرایی رفتارها و .. به بحث و گفتگو پرداخت.
وی در ادامه به مبحث از انسان بی هویت هر کاری سر خواهد زد، عنوان کرد: شنات صحیح دوران نوجوانی و بلوغ، پذیرش عوارض این دوران، و ... از جمله نکاتی است که باید بدان توجه کرد.
حجت الاسلام حسینی یمین با تاکید بر تشکیل جلسات خانوادگی پرسش و پاسخ  و در ادامه در خصوص موارد مختلفی چون معرفی منابع، نامه های بلوغ، پرسمان، پرسش و پاسخ های دینی، بحران بلوغ، گروه گرایی و گاهی طرد خانواده ، رفتار صحیح با نوجوان، بحران استقلال و شخصیت، به ارائه مطالبی پرداخت.
این استاد حوزه و دانشگاه به احادیثی از ائمه (ع) پرداخت،  و با با تبیین آسیب‌ها و معضلات پیش روی خانواده‌ها به اهمیت رعایت نکات اخلاقی و رفتاری در زندگی اشاره کرد و افزود: باید با بالا بردن سطح آگاهی و کسب توانمندی‌های لازم در برخورد با مسائل مختلف همواره اقدام اخذ تصمیم‌های مفید و اثربخش در زندگی کرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 229