1
1397/8/19 شنبه رئیس شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: سرمایه گذاری در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی گامی به سمت تعالی جامعه رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر اهمیت و ضرورت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در شهر، گفت: سرمایه گذاری در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی نقش بسزایی در حرکت به سمت جامعه ایده آل شهروندی دارد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ، کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در گفتگویی در خصوص اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: موضوع کتاب و کتاب‌خوانی از دیر باز از اهمیت زیادی در جامعه داشته ، اما به نظر می رسد علارغم تمهیداتی که در این خصوص انجم شده است، اما سرانه مطالعه قابل قبول نیست.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی در خصوص کتاب و کتاب‌خوانی از اهمیت بالایی برخوردر است، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر همدان و شهرداری تعامل خوبی را در این راستا دارد و با قرار دادن مکان هایی برای عرضه کتاب همچون فرهنگسرها، تالار قرآن، سعی در گسترش فضای کتابخانه ای شهر دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با بیان اینکه اجرای تمهیدات برای در دسترس قرار گرفتن کتاب برای همه اقشار جامعه نکته مهمی است که باید بدان توجه شود، ابراز کرد: با توجه به بالا رفتن هزینه کاغذ و چاپ باید تمهیداتی را برای اینکه کتاب با قیمت مناسب در اختیار افراد قرار گیرد انجام دهیم.
گردان در بخش دیگر سخنانش با اعلام این مطلب که برای تمام اقشار و گروه‌های سنی جامعه کتاب وجود دارد، گریزی به تاثیر گذاری کتابخوانی از سنین کودکی زد و تصریح کرد: فرهنگ سازی در زمینه کتاب موضوعی است که باید از سنین کودکی بدان توجه شود.
وی هزینه در بحث کتاب و کتابخوانی از سوی مدیریت شهری را یک نوع سرمایه گذاری برای بهبود مدیریت شهری و داشتن شهر خوب و مطلوب دانست و گفت: به راستی هزینه در امور فرهنگی چون کمک به ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در همدان، سرمایه گذاری بزرگی است که نتیجه آن در میان مدت و بلند مدت نمایان می شود و از همین رو شورای شهر و شهرداری تمام سعی خود را در این خصوص انجام می دهد.
گردان کتاب را به نوعی عنصری در فرهنگ سازی یک جامعه متعالی عنوان کرد و گفت: چه بسا سرمایه گذاری در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی نقش بسزایی در حرکت به سمت جامعه ایده آل شهروندی دارد.
تعداد بازديد اين صفحه: 158