1
1397/8/12 شنبه مدیرکل کتابخانه‌های‌ عمومی استان همدان تاکید کرد: ضرورت نگاه خلاقانه به برنامه‌های هفته کتاب مدیر کل کتابخانه‌های‌ عمومی استان همدان با تاکید بر نگاه خلاقانه بر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: برنامه‌های این هفته علاوه بر نوآوری باید از سطح کیفی بالایی برای تاثیرگذاری بیشتر برخوردار باشد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، با محوریت برنامه‌های بیست و ششمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین مدیرکل، روسای ادارات شهرستان‌ها و کارشناسان ستادی برگزار شد.
 دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های‌ عمومی استان همدان در این جلسه، با تاکید بر نگاه خلاقانه و کیفی به برنامه های هفته کتاب و کتاب‌خوانی، اظهار داشت: هر ساله برنامه‌های متنوعی برای این هفته برگزار می شود که هدف آن ترغیب بیشتر جامعه به سمت کتاب و کتاب‌خوانی است.
وی با اعلام این مطلب که از کتابدرانی که برای این هفته ایده های نو و خلاقانه داشته باشند حمایت می کنیم، بیان کرد: به واقع هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی را فراهم می آورد تا بتوان اهمیت کتابخوانی و تاثیر آن بر جامعه را بازگو کرد.
دکتر زارعی ابراز کرد: کتابداران باید با تعامل بیشتر با مخاطبان و مراجعه کنندگان به کتابخانه و بررسی آمار امانت منابع کتابخانه، به شناخت کافی از سلایق و علایق مراجعه کنندگان به کتابخانه برسند و با استفاده از این شناخت سعی در اجرای برنامه‌های جامعه محور و انعکاس نیاز‌های منابع اطلاعاتی به اداره کل داشته باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های‌ عمومی استان همدان با بیان اینکه، شناسایی نقاط قوت و ضعف دوره های گذشته باید با عنوان پشتوانه علمی و تجربیات برنامه‌های هفته کتاب استفاده شود، تصریح کرد: می توان با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برنامه‌های با کیفیت تر و اثر بخش تری نسبت به دوره‌های گذشته اجرا کرد.
وی توجه به نیاز و درخواست‌‌های مردمی را عامل اصلی در پر اقبال بودن برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی دانست و اضافه کرد: در این زمینه باید از همه دانش و تجربه خود و دیگران یاری بگیریم.
دکتر زارعی با اشاره به اینکه کتابخانه باید بیش از پیش به پایگاه اجتماع اهالی علم و فرهنگ تبدیل شود، عنوان کرد: برنامه‌‌های مربوط به ترویج کتابخوانی تنها مختص هفته کتاب نیست، و در طول سال نیز برنامه‌های متنوعی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام می شود.
تعداد بازديد اين صفحه: 297