6
1397/8/2 چهارشنبه فرشته دولتی خبر داد: برگزاری نشست خلاقانه کودک با برج هیجان فرشته دولتی عنوان کرد: نشست خلاقانه کودک با بازی برج هیجان در کتابخانه دانشجو ملایر برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، فرشته دولتی، مسول کتابخانه عمومی دانشجو از برگزاری نشست خلاقانه در این کتابخانه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هدف نشست‌های کتاب‌خوان معرفی کتاب‌های خوانده شده به سایر علاقمندان است اما به نظر می‌رسد برای کودکان فرآیندی مشکل بوده و همراه کردن ایشان از ابتدا تا انتهای برنامه به عنوان یکی از چالش‌های کتابداران محسوب می‌گردد.
دولتی اظهار داشت: این چالش ما را بر آن داشت تا با افزودن چاشنی بازی و سرگرمی به نشست‌های کتاب‌خوان کودک این برنامه را پویا نموده و کودکان نیز مشتاقانه برنامه را تا پایان دنبال کنند.
وی در ادامه افزود: در این روش کودکان بی صبرانه منتظر معرفی هر کتاب هستند تا شانس خود را برای شرکت در این بازی بیازمایند و همین امر سبب می‌گردد که با دقت بیشتری به کتاب‌های معرفی شده نیز گوش فرا دهند.
دولتی ادامه داد: به این ترتیب که فرد ارائه دهنده عنوان کتاب خود را روی تابلو بصورت خط چین علامت‌گذاری می‌کنند و سایرین به نوبت باید حرف به حرف عنوان را حدس بزنند و در صورت درست بودن حدسشان آسوده خاطر در رقابت باقی می‌مانند اما چنانچه حدسشان اشتباه باشد باید تاس بریزند و عدد بدست آمده را از برج هیجان به نحوی بیرون بکشند که برج فرو نریزد و چنانچه برج فرو نریزد امکان باقی ماندن در رقابت را دارند و چنانچه برج فرو بریزد از دور مسابقه خارج می‌شوند. این روند تا حدس زدن عنوان صحیح پیش می رود و سپس فرد ارائه دهنده کتاب خود را معرفی می‌کند.
 دولتی اظهار داشت این فعالیت صرفا جنبه سرگرمی ندارد و به ابعاد دیگری از جمله افزایش مهارت کودکان در کلمه‌سازی، به خاطر سپاری عناوین، افزایش قدرت تمرکز و دقت و ... نیز توجه دارد و با افزودن بازی و سرگرمی به نشست کتابخوان لذت مطالعه را در کودکان دوچندان می‌کند. 
تعداد بازديد اين صفحه: 279