2
1397/8/2 چهارشنبه در کتابخانه عمومی شهید حیدری انجام شد: جمع‌خوانی شعرهایی از کتاب حضرت رقیه(س) رقیه قربانی، از جمع‌خوانی شعرهایی از کتاب حضرت رقیه(س) با مشارکت اعضا کتابخانه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، رقیه قربانی؛ مسئول کتابخانه عمومی شهید حیدری اظهار داشت: به مناسبت سالروز شهادت سه ساله عاشورا حضرت رقیه (سلام الله علیها) برنامه‌های فرهنگی در بخش کودک کتابخانه برگزار شد.
قربانی اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از شهیدان قیام حسینی که در تبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی نقش موثری را ایفا کردند، حضرت رقیه (سلام الله علیها)، دختر سه‌ ساله امام حسین (علیه السلام) هستند که بعد از شهادت پدر و یارانش در عصر عاشورا، به همراه دیگر زنان بنی‌هاشم توسط سپاه یزید به اسیری رفته و در خرابه‌های شام به شهادت رسیدند، سعی کردیم با برگزاری مراسمی به تبیین ابعاد حادثه عاشورا بپردازیم.
قربانی افزود: با برگزاری برنامه‌های متنوع از جمله جمع‌خوانی شعرهایی از کتاب حضرت رقیه(سلام الله علیها) سروده محمد کامرانی، برای کودکان حاضر در کتابخانه و ساخت کاردستی به صورت گروهی توسط دانش آموزان، سعی در آشنایی بیشتر آنها با شخصیت والای آن حضرت داشتیم، که با استقبال بچه‌ها روبرو شد .
تعداد بازديد اين صفحه: 176