2

1
1397/8/1 سه‌شنبه در کتابخانه عمومی قدس شهرستان کبودراهنگ برگزار شد: همایش نقش مطالعه در حفظ محیط زیست در راستای توجه به بحران‌های زیست محیطی، همایش نقش مطالعه در حفظ محیط زیستدر کتابخانه عمومی قدس شهرستان کبودراهنگ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، علی علیکرمی، کتابدار کتابخانه عمومی قدس روستای ویان بیان داشت: همایشی با محوریت توجه به بحران‌های محیط زیست از قبیل کم آبی و خشکسالی و نقش مطالعه دراین زمینه با حضور پرشور کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی قدس برگزار شد.
وی با بیان اینکه یکی از مسائل روز جهان، مساله حفظ محیط زیست روستا است افزود: حفاظت از محیط زیست روستا نه تنها به عنوان جزء تفکیک ناپذیر توسعه پایدار روستایی بلکه به عنوان ارزش بنیادین مورد نیاز نسل امروز و نسل‌های آتی مورد پذیرش و تاکید قرار گرفته است.
علی کرمی هدف از برگزاری این همایش در کتابخانه را دعوت مردم جهت مطالعه در حوزه محیط زیست عنوان کرد و افزود: با مطالعه بهتر می‌توان به تربیت نسل حافظ و دوستدار محیط زیست و آشنایی هرچه بیشتر با مخاطرات انسانی که محیط زیست را تهدید می کنند رسید.
وی ادامه داد: یکی از ابزارهای شناخت اصول حفظ محیط زیست مطالعه عمومی و تخصصی در این زمینه می‌باشد که کتابخانه‌های عمومی با معرفی کتاب و برگزاری مسابقات کتابخوانی و نقاشی در این زمینه، می‌توانند نقش به سزایی در داشتن محیطی سالم در جوامع داشته باشد.
مسئول کتابخانه عمومی قدس ویان گفت: در این همایش سید علیرضا حسینی یکی از مروجین حوزه محیط زیست سالم، آموزش‌های لازم را به نوجوانان در این زمینه ارائه داد و در ادامه مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوان با موضوع محیط زیست پاک برگزار و به برندگان این مسابقه جوایزی پرداخت شد.
تعداد بازديد اين صفحه: 187