2
1397/8/1 سه‌شنبه در کتابخانه 9 دی برزول برگزار شد: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش زرین دشت جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زرین دشت از توابع شهرستان نهاوند در کتابخانه عمومی 9 دی برزول برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، یاسر کیانی؛ مسئول کتابخانه 9 دی از برگزاری جلسه انجمن کتابخانه عمومی 9 دی برزول در محل سالن مطالعه این کتابخانه با حضور حمید موسیوند، بخشدار و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش زرین دشت، میلاد امینیان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند، علی مرادی، شهردار برزول، اعضای شورای اسلامی شهر برزول، جمعی از دهیاران و مدیران مدارس سطح بخش و دیگر اعضای انجمن کتابخانه عمومی 9 دی خبر داد.
در این جلسه میلاد امینیان با بیان اینکه «‌تعداد کتابخانه‌ها، کتابفروشی‌ها و روزنامه فروشی‌ها از جمله شاخصه‌های فرهنگی در هر شهر محسوب می‌شوند»، گفت: نبود روزنامه سراسری در کتابخانه 9 دی و شهر برزول از جمله نقاط ضعف این کتابخانه بود که با هماهنگی‌های صورت گرفته، از ابتدای آبان ماه یک عنوان روزنامه سراسری به صورت روزانه برای این کتابخانه ارسال خواهد شد.
امینیان همچنین با تشکر از معلمین و مسئولین مدارسی که در سال گذشته همراه و همیار برنامه‌های کتابخانه بودند، افزود: طبق هماهنگی صورت گرفته با اداره آموزش و پرورش شهرستان نهاوند، در نظر داریم که هر سال در ابتدی سال تحصیلی اسامی معلمینی که در برنامه‌های فرهنگی کتابخانه یاریگر ما بوده‌اند را جهت تقدیر از ایشان به اداره آموزش و پرورش ارسال کنیم.
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند همچنین با توجه به مصوبه جلسه قبل مبنی بر معرفی کتاب توسط اعضای انجمن، کتاب «چگونه بخوانیم» نوشته: «مارتیمر آدلر و چالز لینکن ون دورن» با ترجمه «محمد صراف تهرانی» را معرفی کرد و خواندن آن را به حضار پیشنهاد نمود.
 در ادامه حمید موسیوند، بخشدار زرین دشت نیز با تشکر از حضار جهت تلاش برای گسترش فرهنگ کتابخوانی گفت: ارتباط بیشتر کتابخانه با مدیران و معلمین مدارس و همچنین روحانیون و دیگر مسئولین سطح شهر می‌تواند حضور کتاب را در همه جای شهر پررنگ‌تر نماید.
موسیوند با اشاره به مناسبت‌های این ماه از جمله فصل بازگشایی مدارس و هفته کودک، افزود: استفاده از ابزار تشویقی با تمرکز بر رده‌های سنی کودکان می تواند فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه را پرثمرتر کند.
تعداد بازديد اين صفحه: 159