3

1

4

2

6

5

7
1398/2/23 دوشنبه مسئول کتابخانه امام سجاد(ع): باشگاه کتابخوانی طنین یار ویژه جشنواره رضوی تشکیل شد مسئول کتابخانه امام سجاد(ع) شهرستان ملایر گفت: باشگاه کتابخوانی طنین یار ویژه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل  کتابخانه‌های عمومی استان همدان، عاطفه لطیفی با بیان اینکه مطالعه زندگی ائمه اطهار (ع)، باعث تعمیق باورهای دینی می‌شود که بر هدایت سبک زندگی به سمت توحید محوری تأثیر قابل توجهی دارد اظهار کرد: ترویج فرهنگ رضوی و خدمت به ساحت مقدس امام رضا (ع)  یک افتخار بزرگ است و باید با یک انگیزه خاص برای برگزاری جشنواره رضوی تلاش کرد.

وی با بیان اینکه این جشنواره قصد دارد تا در قالب رقابت با موضوع سیره ائمه معصومین (ع) به ترویج فرهنگ مطالعه کمک کند افزود: لذا امکان شرکت همه اقشار با هر گروه سنی در این جشنواره با محوریت کتابخانه‎های عمومی فراهم شده است.

مسئول کتابخانه امام سجاد(ع) شهرستان ملایر ادامه داد: یکی از رده‌های سنی افراد جامعه که بیش از سایر رده‌های سنی به استفاده از فضاهایی چون کتابخانه و خدمات آن نیاز دارد، کودکان و نوجوانان هستند.

لطیفی با بیان اینکه بخش کودکان و نوجوانان جشنواره رضوی از اهمیت به سزایی برخوردار است خاطرنشان کرد: به همین منظور تاکنون  تبلیغات محیطی کتب جشنواره به همراه معرفی کتاب‌های ویژه کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان (زنان خانه‌دار) توسط کتابدار انجام شده است.

وی گفت:  جمع خوانی در میان دو گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان در کتابخانه و مدرسه به‌صورت مجزا، برگزاری نشست‌های ویژه کتابخوان رضوی در مدرسه پسرانه و دخترانه شهر اسلام آباد ملایر از دیگر اقدامات انجام شده در راستای برگزاری هرچه با شکوه‌تر جشنواره رضوی است.

مسئول کتابخانه امام سجاد(ع) شهرستان ملایر همچنین از پربایی نمایشگاه کتاب جشنواره در کتابخانه و نیز برگزاری مسابقه ببین و بگوی کتب جشنواره رضوی خبر داد و اظهار کرد:  تشکیل باشگاه کتابخوانی طنین یار (ویژه جشنواره) از مهم‌ترین برنامه‌های هفته کتاب در این کتابخانه بوده است.

تعداد بازديد اين صفحه: 86