1

2
1398/2/18 چهارشنبه در کتابخانه آیت‌الله نهاوندی انجام شد؛ اجرای طرح روزی که کتابدار معلم می‌شود کتابدار کتابخانه عمومی آیت ا... نهاوندی، از اجرای طرح روزی که کتابدار معلم می‌شود به مناسبت هفته معلم در مدرسه ابتدایی ادیب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، نگین روزبهانی؛ کتابدار کتابخانه آیت‌الله‌ نهاوندی از اجرای طرح "روزی که کتابدار معلم می‌شود "در مدرسه ابتدایی ادیب خبر داد.

روزبهانی ضمن گرامیداشت هفته معلم عنوان کرد: ازآنجاکه در مدارس، زنگ کتابخوانی نداریم و زمانی برای خواندن چند جلد کتاب هم به دانش آموزان داده نمی‌شود این ایام را مغتنم شمردیم تا با حضور در یکی از کلاس‌های مدرسه ابتدایی ادیب، کتابدار به‌عنوان معلم دانش آموزان، یک ساعت، کلاس آن‌ها را در اختیار گیرد و متناسبت با رسالت شغل کتابداری، حال و هوای کتابخانه را در کلاس درس ایجاد نماید.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح، ارتباط متقابل با دانش آموزان در فضای کلاس درس که قطعاً به دلیل مأنوس بودن با آن فضا، تأثیر قابل‌توجه‌تری خواهد داشت و با آرامش خیال بیشتری درگیر فرآیند کتابخوانی خواهند شد.

کتابدار کتابخانه آیت‌الله‌ نهاوندی در ادامه اظهار داشت: به دلیل آغاز نهمین جشنواره رضوی، کتاب امام رضا علیه‌السلام برای این دانش آموزان توسط کتابدار بلند خوانی و چکیده گویی شد.

روزبهانی افزود: در این همچون کلاس درس، دانش آموزان درباره محتوای کتاب و جذابیت آن با یکدیگر بحث و گفتگو کردنده و داوطلبانه یکی از دانش آموزان صفحاتی از کتاب امام رضا علیه‌السلام را برای سایر همکلاسی‌هایش روخوانی کرد.

در پایان کلاس نیز از تعدادی از دانش آموزان کلاس که به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس، روزنامه دیواری تهیه‌کرده بودند توسط کتابدار تقدیر گردید.
تعداد بازديد اين صفحه: 131