1
1398/2/17 سه‌شنبه برگزاری نخستین جلسه شورای اداری با محوریت جشنواره رضوی در سال 98 اجرای هر چه باشکوه‌تر جشنواره رضوی در استان همدان با جدیت دنبال می‌شود نخستین جلسه شورای اداری، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با هدف انجام هماهنگی‌های لازم برای اجرای هرچه بهتر نهمین جشنواره رضوی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، نخستین جلسه شورای اداری این اداره کل در تاریخ 15اردیبهشت سال 1398 با محوریت  برگزاری نهمین دوره جشنواره رضوی، ارائه گزارشی از پویش بهار مهربانی و کاروان اعزامی به استان لرستان، برگزار شد.

دکتر عاطفه زارعی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این جلسه با بیان اینکه جشنواره رضوی بزرگترین مسابقه کتابخوانی و از مهمترین رویدادهای فرهنگی استان به حساب می‌آید اظهار کرد: برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشنواره رضوی با توجه به اهداف والای آن در سراسر استان همدان مورد تأکید و توجه کتابداران و همه همکاران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه استان همدان در هشتمین دوره جشنواره رضوی در سطح کشور به خوبی درخشید افزود: همین مسأله مسؤولیت همه ما را در نهمین دوره این جشنواره  افزایش می‌دهد و باید با قوت تمام به دنبال تکرار موفقیت‌های گذشته و ارتقا استان نسبت به سال گذشته باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی یکی از مهمترین اهداف جشنواره است تصریح کرد: جشنواره رضوی به دنبال گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام، حضرت معصومه سلام‌الله علیها و حضرت احمدبن موسی علیه‌السلام است که نقش ارزنده‌ای در تحکیم هویت اسلامی- ایرانی جامعه به ویژه کودکان ایفا می‌کند.

دکتر زارعی با بیان اینکه بخش ویژه جشنواره با موضوع  سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد علیه‌السلام برگزار می‌شود ادامه داد: همه رده‌های سنی شامل کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان می‌توانند در این جشنواره  با مطالعه کتب معرفی شده و حضور در مسابقه، شرکت کنند.

وی با بیان اینکه، نکته بارز جشنواره تعبیه بخش ویژه خانواده، دوستان و همکاران است خاطرنشان کرد: خانواده‌ها و جمع‌های دوستانه نیز می‌توانند با ارسال فیلم موبایلی از معرفی کتاب دلخواه (اعم از منابع جشنواره و منابع آزاد مرتبط به جشنواره از طریق سایت در این جشنواره شرکت کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره رضوی 28 خرداد ماه است گفت: توزیع منابع جشنواره رضوی آغاز شده است و خوشبختانه فایل‌های پی دی اف منابع معرفی شده در جشنواره به صورت رایگان در پورتال اطلاع رسانی جشنواره در دسترس همگان قرار دارد.

پیام مهربانی مردم همدان به خوبی به کودکان لرستانی رسید

دکتر زارعی در ادامه به ارسال نخستین محموله هدایای فرهنگی مردم همدان به کودکان سیل زده استان لرستان توسط اداره کل کتابخانه‌های استان همدان، اقدامات انجام شده همکاران در کاروان بهار مهربانی را قابل ستایش خواند و افزود: همکارانی که در این کاروان حضور داشته اند  با تلاش و روحیه جهادی و در شرایط خاص مایه شادی کودکان سیل زده را فراهم کردند و نمایندگانی شایسته از مردم نوع‌دوست استان همدان بودند که پیام مهربانی پایتخت تاریخ و تمدن را به استان لرستان اعلام کردند.

وی در ادامه  از مشارکت کتابداران در کارگاه‌های آموزشی کتاب‌درمانی و مدیریت خدمات تخصصی و شخصی سازی شده  قدردانی کرد و افزود: این کارگاه‌های آموزشی چهارم و پنجم اردیبهشت‌ماه سال جاری به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان و با حضور اساتید بنام کشوری در حوزه علم اطلاعات برگزار شد.

توسعه آموزش به منظور تحکیم پایه‌ آموزش‌های مادام العمر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تأکید کرد:  کتابداران استان توانمند و جویای اطلاعات هستند که این شاخصه خود را در کارگاه‌های آموزشی نشان داد و به تأیید اساتید مدعو نیز رسید.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همدان  با بیان اینکه این اداره کل  امسال را به عنوان سال آموزشی هدف‌گذاری کرده  است گفت: در این راستا  از اعضای انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی کشور تحت عنوان کارگاه های آموزشی و اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات کاری با کتابداران استان بهره گرفته خواهد شد که باعث تحکیم پایه‌های آموزش مادام العمر در کتابخانه های عمومی استان می‌شود.

تعداد بازديد اين صفحه: 225