1

2
1398/1/24 شنبه برگزاری جشن تکلیف در کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی بازدید دختران دانش‌آموزان از کتابخانه عمومی تازه تأسیس مرکز همایش‌های قرآنی و برگزاری جشن تکلیف در این کتابخانه.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، طاهره جهانگیری؛ مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی از بازدید دختران دانش‌آموزان از کتابخانه عمومی تازه تأسیس مرکز همایش‌های قرآنی و برگزاری جشن تکلیف در این کتابخانه خبر داد.

وی هدف برگزاری این برنامه در کتابخانه را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کودکان و آشنایی و ارتباط بیشتر دانش آموزان با کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد و خاطرنشان شد: وظیفه ما تنها ترویج فرهنگ مطالعه نیست، بلکه باید با ایجاد محیطی شاداب و فرح‌بخش در کتابخانه‌های عمومی، خصوصاً در بخش کودک باعث جذب بیشتر کودکان و نوجوانان در فعالیت‌های کتابخانه‌ای شویم تا بتوانیم جایگاه این مراکز فرهنگی را در ذهن و زندگی مخاطبان تثبیت کنیم.

جهانگیری افزود، در این برنامه کتاب "جشن عبادت" از انتشارات گلستان ادب، برای دانش آموزان معرفی و در رابطه با سن تکلیف، وجوب و اهمیت نماز، چگونگی ادای وضو و نماز و همچنین در رابطه با محرم و نامحرم بودن و حفظ حجاب و ارزش‌های آن توضیحاتی به دانش آموزان ارائه شد.

در پایان برنامه ضمن معرفی بخش‌های مختلف یک کتابخانه و همچنین روش‌های مطالعه و کتابخوانی، جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان با کتابخانه و فعالیت‌های آن توضیحاتی ارائه گردید.

تعداد بازديد اين صفحه: 112