1

2

3
1397/12/21 سه‌شنبه به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛ بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از کتابخانه عمومی مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و روز کتابخانه گردی از کتابخانه عمومی مرکزی استان همدان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، علی مالمیر؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و روز کتابخانه گردی از کتابخانه عمومی مرکزی استان همدان بازدید کرد.

در این دیدار دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به معرفی فعالیت‌های متنوع فرهنگی و همچنین بخش‌های مختلف در کتابخانه‌های عمومی پرداخت و خاطرنشان کرد: این پتانسیل‌ها به کمک و همراهی مجموعه میراث فرهنگی استان می‌تواند به غنای هر چه بیشتر فرهنگی این مرزوبوم و شناساندن شهر و استان به همشهریان و گردشگران داخلی و خارجی استفاده شود.

علی مالمیر در این دیدار طی بازدید بخش‌های مختلف این کتابخانه ازجمله بخش‌های مخزن، مرجع، بخش تحقیقاتی تخصصی اذکایی، همدان‌شناسی، بخش نشریات، کودک، نابینایان و سالن‌های مطالعه؛ به قرارگیری چند کتابخانه شاخص در مقاصد گردشگری استان و درنتیجه افزایش ظرفیت گردشگری استان تأکید کرد.

وی با اشاره به نقش مهم آموزش به کودکان از سنین پایین بیان کرد: آموزش انتخاب کتاب مناسبی که با سلیقه و استعداد کودکان عجین باشد می‌تواند نقش بسزایی در نهادینه شدن رفتار خواندن در کودکی و شکوفایی هرچه بیشتر نسل‌های بعدی جامعه داشته باشد.

تعداد بازديد اين صفحه: 213