7

9

4

2

5

3

6

1

8
1397/11/21 يكشنبه در کتابخانه عمومی مرکزی استان همدان برگزار شد برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی حامد محمدی عبیر معاون کتابخانه عمومی مرکزی استان همدان، از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این کتابخانه خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حامد محمدی عبیر معاون کتابخانه عمومی مرکزی استان همدان، از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این کتابخانه خبر داد و افزود: بیش از 30 برنامه فرهنگی و هنری به‌تناسب این ایام در ده روز گذشته در این کتابخانه برگزارشده است.

 1. به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه کتاب با عنوان "چهل کتاب انقلاب" در طبقه همکف و بخش کودک کتابخانه مرکزی برپاشده است. این نمایشگاه باهدف آشنایی جوانان، نسل سوم، چهارم و پنجم انقلاب با دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزارشده است.
 2. هم‌زمان با چهلمین دهه فجر انقلاب اسلامی، در آیینی با حضور کتابداران کتابخانه مرکزی در مزار شهدا و باهدف تجدید بیعت با شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و تداوم راه شهیدان غبارروبی و عطرافشانی شد.
 3. برای چندمین بار و با توجه به درخواست‌های مکرر اعضای کتابخانه مرکزی، کارگاه آموزشی تایپ ده انگشتی با تدریس کتابدار کتابخانه مرکزی همدان در سالن جلسات اداره کل به مدت 2 ساعت برگزار شد.
 4. راه‌اندازی بخش ویژه رایانه در طبقه همکف کتابخانه مرکزی، باهدف برگزاری کارگاه‌های آموزشی که نیازمند به کار با رایانه است تجهیز شده است. یکی از این برنامه‌هایی که در این بخش برگزار شد مسابقه جذاب سریع‌ترین تایپیست‌ها بود که در این مسابقه علاوه بر اعضای کتابخانه، کارکنان و کتابداران کتابخانه مرکزی نیز شرکت داشتند.
 5. کارگاه آموزشی جستجوی پیشرفته اطلاعات در محیط وب بود که با تدریس کتابدار کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد. قربانی هدف از برگزاری این برنامه را یادگیری جستجوی اصولی و پیشرفته اطلاعات، برای پژوهشگران و کاربران بیان کرد.
 6. جلسه جمع‌خوانی کتاب «آن جمعه اثر حمیدرضا شاه‌آبادی» در جمع اعضای نوجوان فعال کتابخانه مرکزی برگزار شد. این کتاب، روزشمار حوادث و تظاهرات پس از جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۵۷ است که عکس‌های مستند و گویا نشان‌دهنده به کشتار کشیدن وحشیانه مردم توسط رژیم پهلوی در ۱۷ شهریور (جمعه سیاه) ۱۳۵۷ است و به دنبال آن، پیام امام خمینی به ملت شریف ایران است.
 7.  برگزاری مسابقه روزنامه دیواری با موضوع ایام دهه فجر برای خانواده‌هایی که دو فرزند عضو کتابخانه داشتند به‌صورت خانوادگی برگزارشد، در این مسابقه فرزندان به کمک مادرانشان اقدام به تهیه روزنامه دیواری نمودند و کارهایی زیبایی ارایه دادند.
 8.  برگزاری دو نشست تخصصی کتاب‌خوان مدرسه‌ای با عنوان «امام و انقلاب» و اجرای قصه‌گویی از کتاب «قصه‌های کوتی کوتی» اثر فرهاد حسن‌زاده در مدرسه ابتدایی 15 خرداد برگزار شد.
 9. برگزاری سرود‌های انقلابی، اجرای دکلمه، معرفی کتاب «زندگی‌نامه علامه حسن‌زاده»، مسابقه چهل پیام انقلاب و سخنرانی درباره انقلاب اسلامی در بخش کودک کتابخانه مرکزی.
 10. ضمن بازدید کودکان از بخش کودک کتابخانه مرکزی برنامه‌های مختلفی ازجمله برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دهه فجر و اجرای برنامه «پرواز بادبادک‌ها» در محوطه کتابخانه مرکزی که کودکان بادبادک‌های دست‌ساز خود را به پرواز درآوردند.
 11. بازدید خواهران حوزه علمیه از کتابخانه مرکزی و شرکت در جلسه نقد و معرفی پنج کتاب.
 12. معرفی و رونمایی از کتاب «روی سرخ ماه» نوشته لیلا عبهری با حضور نویسنده.

وی افزود: کتابخانه مرکزی همدان از تمامی ادارات، شرکت‌ها و مدارس دعوت به عمل می‌آورد تا با حضور کارمندان و خانواده‌های ایشان در کتابخانه مرکزی، از خدمات مختلف این نهاد استفاده نمایند.

تعداد بازديد اين صفحه: 136