9

5

6

7

8

1

3

4

2

10
1397/11/18 پنجشنبه با همکاری شهرداری و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان صورت گرفت افتتاح دوباب کتابخانه عمومی آیین افتتاح کتابخانه‌های فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش‌های قرآنی همدان، با حضور فرماندار، شهردار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست و اعضای شورای شهر همدان و جمعی از ساکنین منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین افتتاح کتابخانه‌های فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش‌های قرآنی همدان، با حضور فرماندار، شهردار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست و اعضای شورای شهر همدان و جمعی از ساکنین منطقه برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در آیین افتتاح کتابخانه‌های فرهنگسرای ولایت و مرکز همایش‌های قرآنی، پس از خوش‌آمد گویی و عرض تبریک ایام‌الله دهه فجر به میهمانان عنوان کرد: کتابخانه یکی از مراکزی است که به ارتقای رفتار شهروندی کمک می‌کند و اگر بخواهیم شاهد ارتقای فرهنگی جامعه و یادگیری مادام‌العمر باشیم، می‌بایست به کتابخانه‌های عمومی بهای بیشتری بدهیم.

وی افزود: در جامعه به این صورت است که اگر کسی سواد خواندن و نوشتن داشته باشد و یا به دانشگاه رفته باشد، فکر می‌کند که دیگر نیازی به مطالعه ندارد، اما در عصر حاضر کسی باسواد حساب می‌شود که سوادهای مختلف مانند سواد اجتماعی، فناوری اطلاعات، مالی و خانواده را به دست بیاورد که بیشترین سواد با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی به دست می‌آید.

دکتر زارعی عنوان کرد: کتابخانه عمومی، یکی از نیازهایی بود که در این منطقه احساس می‌شد، در سال 1395 و در جلسه‌ای ساخت این مجتمع فرهنگی در این منطقه داده شد و در آن زمان پیشنهاد ساخت کتابخانه نیز داده شد و پس‌ازآن با همکاری شهردار و شورای شهر شاهد افتتاح چنین فرهنگسرایی هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عموی با اشاره به این موضوع که همه مسئولین نظام تأکید بر ارتفاع آموزشی و مهارتی شهروندان دارند افزود: وجود کتابخانه‌های عمومی و حمایت همه شما باعث می‌شود که یک شهر فرهنگی داشته باشیم.

وی بیان کرد: کتابخانه عمومی ولایت دارای 330 و کتابخانه مرکز همایش‌های قرآنی با مساحت 704 مترمربع زیربنا، هم‌زمان پاسخگوی خانم‌ها و آقایان می‌باشند.

دکتر زارعی در پایان بابیان این موضوع که کتابخانه‌های عمومی برای همه اقشار جامعه است افزود: از تمام کسانی که تا پایان مسیر راه را هموار کرده‌اند سپاسگزاری می‌کنم.

تعداد بازديد اين صفحه: 176