1
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان: جشنواره کتابخوانی رضوی دریچه‌ای روشن برای شناخت ائمه اطهار رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی دریچه‌ای روشن برای شناخت اهل بیت و کتاب است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر جواد گیاه‌شناس رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچ فردی پوشیده نیست اظهار کرد: به ویژه اینکه کتاب‌هایی بر گزیده شود که به تعمیق فرهنگ دینی و مذهبی در جامعه بیفزاید و زمینه‌های گسترش شعائر مذهبی را در کشور ایجاد کند.

وی افزود: بنابراین از همه کتابخوان‌ها و خانواده‌های  همدانی دعوت می‌کنم که به این جشنواره بپیوندند و در راه گسترش فرهنگ دینی و کتابخوانی نقش آفرینی کنند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه‌ای مطلوب برای غنای فرهنگی، آشنا کردن کودکان و نوجوانان با کتاب و کتابخوانی را مهیا می‌کند.

گیاه‌شناس با بیان اینکه باید از اقدامات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان که زمینه مشارکت مردم در این برنامه‌های فرهنگی را فراهم می‌کند، قدردانی کرد ادامه داد: امیدوارم که شاهد هرچه بیشتر مشارکت مردم در این جشنواره بزرگ فرهنگی باشیم.

وی با اشاره به اینکه کتاب وقتی به ترویج شعائر مذهبی می‌پردازد هرچه بیشتر می‌تواند به غنای فرهنگی و دینی جامعه به ویژه خانواده کمک کند خاطرنشان کرد: این جشنواره زمینه آشنا کردن گروه‌های سنی مختلف را با کتاب و اهل بیت فراهم می‌کند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای آشنایی افراد جامعه با کتابخانه‌های عمومی است و بسیاری از افراد از دریچه این جشنواره  راهی کتابخانه‌ها می‌شوند و گام در مسیر شناخت بیشتر ائمه برمی‌دارند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 112