1

2
مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد: کتابخانه‌ عمومی ثارالله(ع) میزبان جشنواره کتابخوانی رضوی شد مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد گفت: در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی با حضور اقشار مختلف به خصوص کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌ عمومی ثارالله(ع) شهرستان اسدآباد در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، میترا قربانی مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی متنوعی برای جذب حداکثری افراد در برگزاری جشنواره رضوی خبر داد و اظهار داشت:  فضاسازی کتابخانه و برپایی نمایشگاه کتاب از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای کتابخانه انجام شده است.

وی افزود:  همچنین برای شرکت در مسابقات آنلاین و  پویش جشنواره نیز فضایی با هدف تسهیل در شرکت افراد در جشنواره تعبیه شده است.

تبلیغات جشنواره در مدارس و مراسم معنوی ماه مبارک رمضان در مساجد

مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد  با اشاره به اینکه  تبلیغ و ترویج جشنواره رضوی در مدارس و مساجد نیزصورت گرفت تصریح کرد: در مراجعه به مدارس و مساجد توضیحات لازم درباره برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، چگونگی شرکت دانش آموزان و عموم مردم در مسابقات، شرایط سنی، کتاب های ویژه و بخش آنلاین این جشنواره  ارائه می‌شود.

نشست کتابخوان مدرسه‌ای با موضوع معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی

قربانی با بیان اینکه در مراجعه به دبستان میثم 5 دانش آموز به معرفی کتاب پرداختند ادامه داد:  مائده امینی با معرفی کتاب «امام رضا (ع)» نوشته‌ زهرا عبدی، معصومه حیدری جمال با معرفی کتاب «با کبوترهای گنبد» به کوشش سید احمد میرزاده، نسا سرخوش با معرفی کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» نوشته‌ی حسین فتاحی،  محدثه احمدی با معرفی کتاب «کبوترها و آهوها» نوشته‌ی سید احمد میرزاده، و نازنین سرخوش با معرفی کتاب «فاطمه و فاطمه» نوشته‌ی محمد مهاجرانی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)»

وی خاطرنشان کرد:  کتاب «هشت قصه از امام جواد (ع)» از سری کتاب‌های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی و سپس توسط کودکان جمع خوانی شد.

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «امام رضا (ع)» و شرکت کودکان در بخش پویش جشنواره رضوی

مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد  با بیان اینکه جلسه پرسش و پاسخ از کتاب «امام رضا» نیز با حضور دانش آموزان برگزار شد گفت: پس از بلند خوانی کتاب امام رضا دانش آموزان سؤوالات خود را مطرح کردند.

معرفی و شعرخوانی از کتاب «با کبوترهای گنبد» ویژه ی اعضای نوجوان

قربانی از بلند خوانی  اشعار «بوی زیارت» اثر مهری ماهوتی، «شمع جمع شاپرک ها» اثر محمد عزیزی، «حرم» اثر معصومه ملا محمدی، «موسیقی غریبی» اثر حمید هنرجو، «مهمان دریا» اثر نسرین صمصامی، «صبح جمعه» اثر جواد نعیمی و«مثل یک سایه بان» اثر سید سعید هاشمی خبر داد  و افزود: پس از اجرای این برنامه اعضاء جهت شرکت در بخش پویش مجازی جشنواره ثبت نام کردند.

معرفی و جمع خوانی کتاب «کبوترها و آهوها»

وی از جمع خوانی و معرفی کتاب کبوترها و آهوها نوشته سیداحمد میرزاده برای اعضای کودک  کتابخانه خبر داد و تصریح کرد: در این معرفی و جمع خوانی از اعضا خواسته شد تعدادی داوطلب به خوانش بخشی از اشعار این کتاب بپردازند.

برگزاری محفل شعرخوانی رضوی ویژه نوجوانان

مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد  از برگزاری محفل شعر خانی اعضای نوجوان این کتابخانه خبر داد و خاطرنشان کرد: اعضای نوجوان به خوانش اشعاری از کتاب «با کبوترهای گنبد» در وصف امام رئوف حضرت امام رضا(ع) پرداختند و سپس با ارائه‌هایی کوتاه و در عین حال زیبا از کتاب فوق، در بخش پویش مجازی جشنواره شرکت کردند.

برگزاری نخستین جلسه نقاشی ویژه کودکان

قربانی با بیان اینکه به محض دریافت برگه‌های نقاشی جشنواره رضوی اولین جلسه از مسابقه نقاشی ویژه کودکان برگزار شد گفت: کودکان تصویرسازی های ذهنی خود را از محتوای کتاب‌های کودک جشنواره خلق و تحویل مسئول کتابخانه دادند.

ساخت کاردستی حرم مطهر رضوی به روش کلاژ با تکه‌های کاغذ رنگی

وی اظهار کرد: از دیگر برنامه‌هایی که برای ترغیب کودکان در راستای شرکت در مسابقات نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با هدف آشنایی آنها با ساحت قدس رضوی انجام شد، ساخت کاردستی حرم مطهر رضوی به روش کلاژ بود که بسیار مورد استقبال کودکان قرار گرفت.

مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد  افزود: در خلال این برنامه توضیحات کاملی درباره روش‌های شرکت در این جشنواره و منابع ویژه  این گروه سنی به کودکان ارائه و از آنها جهت ثبت نام و شرکت در این جشنواره معنوی دعوت به عمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 142