با معرفی برگزیدگان؛ اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بهار برگزار شد اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بهار با تقدیر از 35 نفر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بهار با حضور احسان قنبری فرماندار شهرستان، عاطفه زارعی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، شهرداران و بخشداران شهرستان بهار، روسای ادارات و اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار شد.

عاطفه زارعی در  این مراسم با بیان اینکه هدف از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج فرهنگ مطالعه به صورت چاپی و الکترونیکی است، اظهار کرد: علاوه بر این نهادینه کردن سیره رضوی و معرفی ابعاد شخصیتی کریمان اهل بیت(ع)  بالاخص امام رئوف از اهداف مهم و والای این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه تولید و عرضه محصولات فرهنگی امام رضا(ع)، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی در سطح جامعه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره در استان است، افزود: در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی  61 هزار و 225 نفر در استان شرکت کرده‌اند که 3.5 درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه برای اجرای هرچه بهتر این جشنواره برنامه‌های متنوع فرهنگی با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد، تصریح کرد: دراستای پوشش حداکثری اقشار مختلف مردم،  در روستاهایی که فاقد کتابخانه نیز هستند کتابداران ورود کرده و به جوامع مختلف خدمات فرهنگی ارائه دادند.

زارعی با اشاره به اینکه   جوامع عشایری که در جغرافیای شهرستان بهار، تویسرکان و همدان  مستقر شدند در جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت کردند،  ادامه داد: کتابداران ما در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به جوامع مختلف هدف از جمله روستایی و عشایری تلاش فراوان و مؤثری را مبذول داشتند.

وی با بیان اینکه در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی 7 هزار و 39 نفر در شهرستان بهار شرکت کردند، خاطرنشان کرد: در مجموع 5.9 درصد جمعیت شهرستان در این جشنواره شرکت کردند که نسبت به سال گذشته 24 درصد رشد داشته است.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه در شهرستان بهار 3 هزار و 123 نفر در بخش مکتوب و 3 هزار و 916 نفر در بخش آنلاین  شرکت کردند، گفت: 25 درصد شرکت کنندگان کودک، 16 درصد نوجوان و 59 درصد جوان و بزرگسال بودند.

زارعی اظهار کرد: 506 نفر از شرکت کنندگان شهرستان بهار به صورت خانوادگی و 6 هزار و 533 نفر به صورت فردی در این دوره از جشنواره شرکت داشتند.

احسان قنبری، فرماندار شهرستان بهار نیز در این آیین اظهار کرد: در کشور عراق  بارگاه 6 امام معصوم قرار گرفته،  در حالی که تنها یک امام در ایران اسلامی آرمیده است.

وی با بیان اینکه با این وجود شیعیان عراقی برای زیارت امام رضا حریص هستند، افزود: امید است که ما ایرانیان به خوبی قدر امام رضا(ع) را بدانیم.

فرماندار شهرستان بهار  تصریح کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی باعث شد که از همه گروه‌های سنی از امام رضا(ع) بگویند و برای این امام همام شعر بسرایند و با او از اعماق وجودشان سخن بگویند.

قنبری تأکید گرد: بنابراین جا دارد که از همه دست اندرکاران برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی تقدیر کنیم و این اقدام را ارج بنهیم.

در این آیین از 35 نفر برگزیده شهرستانی تقدیر به عمل آمد.

حدیثه   ساربانی در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان و مجتبی چراغی در بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال هر دو  از کتابخانه عمومی الوند روستای بهادر بیگ، محسن اکبری بزم در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان و مهدی محمدی‌رعایت در  بخش چهار گزینه بزرگسال از کتابخانه عمومی پور سینا  روستای پرلوک، زهرا ثابتی در بخش پویش بزرگسال، زهرا نجفی در بخش پویش کودک، پریسا کوچکخانی در بخش  چهار گزینه بزرگسال، صفورا شیری در بخش پویش نوجوان و سحر جباری در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان هر پنج  نفر از کتابخانه عمومی فجر صالح آباد، فاطمه حسینی‌اندیشه در بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال، ستایش گرجی در بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال، امیرحسین رضایی در بخش چهار گزینه‌ای نوجوان، هستی فتحی در بخش نقاشی کودک، هستی اصلانی در بخش پویش کودک، راضیه ستاش‎گرجی در بخش معرفی کتاب همگی  از کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای زاغه، حانیه وجدی‌شایسته در بخش چهار گزینه‌ای نوجوان، فاطمه مهری در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال و یکتا وجدانی‌عطا در بخش نقاشی کودک از  کتابخانه عمومی گنجنامه روستای حسام آباد،  زهره حیدری در بخش  چهار گزینه‌ای بزرگسال، هدیه صادقیان در بخش پویش بزرگسال، مریم احمدی در بخش پویش کودک، علی اصغر اسد سرور در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان و امیرعلی خورشیدی در بخش نقاشی کودک همگی از کتابخانه عمومی شهید باهنر بهار، ندا طالبی در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال ومریم قنبری‌خشنود در بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال هر دو از کتابخانه عمومی علامه طباطبائی شهر لالجین، آرزو ظهیری در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال، یوسف فرضی در بخش نقاشی کودک و غزل الهی در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان همگی  از کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع)، فاطمه کاظمی در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال از کتابخانه عمومی صفرعلی نقی‌زاده، پوریا یعقوبی در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان، گل‌آفرین صالحی‌کشوری در بخش چهار گزینه‌ای خانوادگی، مهدی نوروزی در بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال و معصومه حضرتی همگی از حکمت  روستای حسین‌آباد آشوری ، لیلا  مهاجران در بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال، محمدرضا طاهری‌هنرمند در بخش چهارگزینه‌ای نوجوان از کتابخانه‌های عمومی فرهنگ حسین‌آباد، برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 [PageVisit]