مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: 61 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان شرکت کردند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: در دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در استان همدان 61 هزار و 225 نفر معادل 3.5 درصد جمعیت استان همدان مشارکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان با موضوع برگزاری اختتامیه‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان‌های استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در سال جدید برگزار می‌شود اظهار کرد: در حال حاضر جلسات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها برگزار و رایزنی برای افتتاح پروژه‌های ضروری انجام شده است.

دکتر عاطفه زارعی با اشاره به اینکه برخی از شهرستان‌ها تعهد خود مبنی بر پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از محل درآمدهای شهرداری‌ها را محقق نکردند تصریح کرد:  این در حالی است که هزینه‌های جاری کتابخانه‌های عمومی استان از این محل تأمین می‌شود.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و افزود: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از ابتدای اردیبهشت‌ماه آغاز شد و تا نیمه تیرماه ادامه یافت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتابهای مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین به ویژه حضرت امام رضا(ع) و شناسایی و معرفی کتابهای فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) از طریق تولید و انتشار گسترده این آثار است.

وی ادامه داد: در این دوره 12 عنوان کتاب با موضوعات حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)،  حضرت احمدبن موسی(ع) و حضرت امام جواد(ع) معرفی شد.

زارعی با بیان اینکه امکان شرکت در جشنواره به صورت  فردی یا خانوادگی و به دو شیوه مکتوب و  یا الکترونیکی فراهم شده بود تصریح کرد: در سال جاری جشنواره کتابخوانی رضوی با استقبال کم‌نظیر مردم استان مواجه شد به طوری که تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته 34 درصد افزایش یافتند.

وی گفت: در دوره ششم (سال 95)، 5 هزار نفر، دوره هفتم سال 96، 21 هزار نفر و در دوره هشتم یعنی سال 97،  45 هزار و 699 نفر شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: در دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در استان همدان 61 هزار و 225 نفر معادل 3.5 درصد جمعیت استان همدان مشارکت جستند.

وی با بیان اینکه در سال جاری شاهد استقبال بسیار خوب مردم در بخش آنلاین بودیم خاطرنشان کرد: 53 درصد شرکت‌کنندگان به صورت آنلاین و از طریف سایت جشنواره و 47 درصد به صورت مکتوب در این دوره شرکت کردند.

زارعی گفت: 16 هزار و و 88  نفر در بخش نقاشی، 36 هزار و 566 نفر در بخش چهارگزینه‌ای، 4 هزار و 80 نفر در بخش پویش مجازی و  4 هزار و 491 نفر در بخش معرفی متنی کتاب در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از استان همدان شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در این دوره توجه جدی و ویژه‌ای به مناطق محروم، روستاهای فاقد کتابخانه‌ عمومی و عشایری که در استان مستقر شدند به عمل آمد اظهار کرد: ارتباط بسیار خوبی با دانش‌آموزان به ویژه در مناطق روستایی برقرار شد و با وجود تعطیلی مدارس، کودکان و نوجوانان بسیاری توانستند در این جشنواره شرکت کنند.

 [PageVisit]