مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: طرح «مهربانی در مهر» برای تأمین نیازهای دانش آموزان سیل زده در سال تحصیلی آغاز شد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: با توجه به پیش رو بودن سال تحصیلی جدید و نیاز دانش آموزان مناطق سیل زده به ابزار آموزشی، «طرح مهربانی در مهر» برای جمع آوری لوازم التحریر و کتاب‌های کمک آموزشی از 20 تیر ماه آغاز و تا 30 مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، عاطفه زارعی صبح امروز  25 تیر ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهربانی در مهر برای کمک به ارتقای وضعیت آموزشی کودکان سیل زده در کتابخانه‌های عمومی استان آغاز شده است اظهار کرد: پس از وقوع سیل در استان‌های شمالی و غربی کشور، نهاد کتابخانه‌های عمومی در  کمترین زمان ممکن، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اعزام کاروان‌هایی برای ارائه خدمات فرهنگ و امدادی در این مناطق، را در قالب «بهار مهربانی» آغاز کرد.

وی افزود: این پویش با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیل‌زده اجرا شد که به خوبی مردم استان همدان از آن پشتیبانی کردند و کاروان اعزامی از استان با استقبال مردم آسیب‌دیده مواجه شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه اغلب کمک‌ها و حمایت‌های انجام شده از مردم آسیب دیده در حوزه  نیازهای اولیه زندگی بوده است تصریح کرد: بنابراین امروز یکی از مسائل مهم تأمین لوازم‌التحریر و وسایل آموزشی و کمک آموزشی برای دانش‌آموزانی است که آمادگی لازم را برای آغاز سال تحصیلی  ندارند.

زارعی ادامه داد: به همین منظور طرح «مهربانی در مهر» با هدف  تهیه نوشت افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان در استان‌های سیل‌زده، از 20 تیرماه تا 30 مردادماه در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح شرایطی را فراهم می‌کند تا  همه مردم نوعدوست و فرهنگ دوست استان همدان بتوانند با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان هدایای خود را به  دست دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده کشور برسانند.

 [PageVisit]