مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد: افتتاح نخستین طرح پیشخوان کتاب استان درروستای دینارآباد شهرستان بهار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از افتتاح نخستین طرح پیشخوان کتاب در روستای دینارآباد شهرستان بهار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار کرد: طرح پیشخوان کتاب گامی مؤثر در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و گسترش عدالت فرهنگی است.

وی افزود: با اجرای این طرح می‌توان خدمات فرهنگی را در روستاهای فاقد کتابخانه ارائه داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه برای اجرا این طرح در هر روستا نیاز به همیاری دهیاری وجود دارد تصریح کرد: از همین رو در دینارآباد با همکاری دهیاری روستا مکانی در نظر گرفته و پیشخوان کتاب اجرا شد.

دکتر زارعی ادامه داد: دو قفسه کتاب برای سهولت دسترسی اهالی روستا به خدمات فرهنگی و اطلاع‌رسانی در این فضا تعبیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: کتابخانه علامه طباطبائی لالجین به‌عنوان کتابخانه معین 500 جلد کتب موردنیاز این پیشخوان را در یک بازه زمانی به‌صورت امانی تأمین و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان نیز با اهدای بیش از 250 جلد نشریه بر غنای این پیشخوان افزوده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بابیان اینکه این اداره کل به حمایت از پیشخوان دینارآباد ادامه خواهد داد افزود: اهتمام ویژه‌ای بر تجهیز آن به کار گرفته می‌شود تا اهالی این روستا از خدمات فرهنگی بهتری بهره‌مند شوند.

دکتر زارعی تأکید کرد: ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی به هم‌افزایی و حمایت همه دستگاه‌های اجرایی نیازمند است چراکه با افزایش آگاهی اهداف همه سازمان‌ها با سهولت بیشتری محقق می‌شود.

لازم به ذکر است روستای دینارآباد با 2500 نفر جمعیت در 2 کیلومتری شهر لالجین واقع شده است.

 [PageVisit]