مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: نرم افزار اختصاصی تلفن همراه ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی در دسترس علاقمندان قرار گرفت مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از طراحی و عرضه نرم افزار اختصاصی تلفن همراه ویژه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی با استقبال مردم در طول سال‌های گذشته مواجه شده است اظهار کرد: اقبال مردم به این رویداد بزرگ فرهنگی-دینی باعث شده است که راه‌های متنوعی برای شرکت در این جشنواره در نظر گرفته شود.

وی افزود: مراجعه حضوری به کتابخانه‌های عمومی و ثبت نام در جشنواره از طریق سایت اینترنتی www.razavi.iranpl.ir  از شیوه‌های معمول شرکت در جشنواره رضوی بوده که در سال‌های اخیر تعبیه و اجرایی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: در نهمین دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی علاوه بر راه‌های معمول گذشته، "نرم افزار اختصاصی تلفن همراه" برای گوشی‌های  اندروید طراحی و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

دکتر زارعی ادامه داد:  دبیرخانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با  هدف  تسهیل و تسریع دسترسی عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی، این نرم افزار را طراحی و عرضه کرده است.

وی با بیان اینکه 6 بخش در این نرم افزار تعبیه شده است خاطرنشان کرد: «ثبت نام در جشنواره»، «ورود و شرکت در جشنواره»، «منابع جشنواره»، «راهنمای شرکت در جشنواره»، «نشانی نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی» و «دریافت فراخوان جشنواره» بخش‌های در نظر گرفته شده در این نرم افزار است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تأکید کرد: علاقه‌مندان با مراجعه به بخش «ثبت نام در جشنواره» می‌توانند مراحل ثبت نام خود را با درج اطلاعات و مشخصات فردی، مشخص کردن کتابخانه و سازمان مرجع، نوع ارتباط خود با کتابخانه و انتخاب رمز عبور، تکمیل کنند و به این ترتیب با ورود به بخش دوم یعنی «ورود و شرکت در جشنواره» و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

دکتر زارعی با بیان اینکه دسترسی به منابع جشنواره توسط این  نرم افزار  امکان پذیر است گفت: همچنین بخشی برای معرفی و چگونگی  شرکت در جشنواره تعبیه شده که به سؤالات  احتمالی شرکت کنندگان پاسخ می‌دهد.

وی اظهار کرد: همچنین افراد و علاقمندان برای اطلاع از نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی به محل سکونت و یا کار  خود می‌توانند از این نرم افزار بهره ببرند.

گفتنی است برای دانلود این نرم افزار می‌توان به سایت اینترنتی جشنواره www.razavi.iranpl.ir  مراجعه کرد.

 [PageVisit]