1398/12/27 سه‌شنبه #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم ۹ سفیر اسلام در قلب فرانسه/ رونمایی از یک حقیقت شما را دعوت می‌کنیم به یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ در اینجا با کتاب جذاب «خاطرات سفیر» آشنا می‌شوید که دلنشینی صفتی است که هر که آن را خوانده برای توصیفش به کار برده است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن.

به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استانبا همکاری خبرگزاری فارس هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

 

دفاع از حق در اعماق باطل

کتاب «خاطرات سفیر» نوشته  نیلوفر شادمهری دانشجوی ممتاز ایرانی است که در فرانسه تحصیل می‌کرده، او در این کتاب از چالش‌هایی می‌گوید که به عنوان یک بانوی مسلمان در غرب با آن‌ها مواجه می‌شود.

در معرفی این کتاب همین بس که مقام معظم رهبری خواندن آن را توصیه کردند و خطاب به جمعی که مستمع سخنان ایشان بودند فرمودند: «کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم‌هایتان بخوانند.»

شادمهری، سفیر اسلام در قلب فرانسه شد، بانوی ایرانی محجبه‌ای که برای تکمیل تحصیلاتش در رشته‌ طراحی صنعتی، فرانسه می‌شود و بر اثر اتفاقات زندگی و تحصیل در این کشور کتاب خاطرات سفیر متولد می‌شود. او سفری می‌شود برای دفاع از حقیقت اسلام و در عمل نیز به خوبی از عهده این کار برمی‌آید.

در این کتاب ۳۰ خاطره از روزهای دانشجویی شادمهری در فرانسه آمده که به گفته نویسنده بخش کوچکی از آن روزگار است و ابراز امیدواری می‌کند بتواند جلدهای بعدی را نیز به نگارش درآورد.

این کتاب در سال ۹۶ و با دو طرح جلد متفاوت منتشر شده است؛ یک بار توسط انتشارات کجاوه سخن سوره‌ی مهر در ابتدای سال ۹۶ و دیگری در پاییز ۹۶ توسط انتشارات سوره مهر.

خوانش بخشی از کتاب با صدای «فاطمه کرمی» فعال فرهنگی که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته را با هم می‌شنویم.
http://fna.ir/dflclo

 [PageVisit]