1398/12/24 شنبه #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم ۷ سه‌شنبه‌ها با موری/ پرسش از شاگرد؛ پاسخ از استاد شما را دعوت می‌کنیم به یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ در اینجا با کتاب خاطره‌انگیز «سه شنبه‌ها با موری» آشنا می‌شوید با گریزی به سوالات مهم زندگی.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن.

به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استانبا همکاری خبرگزاری فارس هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

پرسش و پاسخ

میچ آلبوم در سال ۱۹۹۷ کتابی پرطرفدار به نام سه‌شنبه‌ها با موری را نگارش و منتشر کرده که با استقبال خوبی روبرو شد. به طوری که در سال ۲۰۰۰ به عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال نیز شناخته شد. نویسنده آمریکایی‌تبار است و داستان برخورد خود با استادش موری را بیان می‌کند که آخرین روزهای عمرش را سپری می‌کند و میچ از او سؤوالات خود را می‌پرسد. در اصل موری قهرمانی است که مرگ را پذیرفته اما می‌خواهد تا آخرین روزهای زندگی‌اش به بهترین اندیشه‌ها دست یابد.

«سه‌شنبه‌ها با موری» توسط انتشارات مختلفی به چاپ رسیده و مترجم‌های مختلفی آن را به فارسی برگرداندند.

خوانش بخشی از کتاب با صدای «مریم رنجبران» دانشجو همدانی که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته است.

http://fna.ir/dfkhna
 [PageVisit]