1398/12/21 چهارشنبه #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم ۶ سفری رویایی به دوران نوجوانی/ روایت «مجید» از زندگی شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ در اینجا با کتاب خاطره‌انگیز «قصه‌های مجید» گریزی به دوران کودکی و نوجوانی می‌زنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن.

به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

شاهکار مرادی‌کرمانی

قصه‌های مجید، قبل از آن که یک فیلم یا سریال باشد، یک کتاب خوش‌خوان است که هوشنگ مرادی‌کرمانی آن را به نگارش درآورده است. مجید برای همه نوجوانان در همه اعصار یک الگو است، یک الگوی بی‌نظیر که نشان می‌دهد فقر نمی‌تواند مانع خلاقیت شود و مانع از رشد و پیشرفت و تفکر نمی‌شود. نخستین جلد از این مجموعه در سال ۱۳۵۳ منتشر شده است و تاکنون ۲۷ بار بازچاپ و از برخی از داستان‌های آن نیز مجموعه تلویزیونی به کارگردانی کیومرث پور احمد ساخته شده است. «قصه های مجید» جوایزی از قبیل، کتاب برگزیده شورای کتاب کار کودک در سال ۱۳۶۲،۱۳۶۰ کتاب برگزیده سال ۱۳۶۴ کتاب برگزیده مجله سروش نوجوان ۱۳۶۷ و همچنین کیهان بچه‌ها در سال ۱۳۷۰، کتاب برگزیده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۶۸ را دریافت کرد.

از آثار دیگر هوشنگ مرادی کرمانی می‌توان به "خمره" قصه های مجید نه تر و نه خشک، شما که غریبه نیستید، مهمان مامان، بچه‌های قالیبافخانه اشاره کرد. بازخوانی این کتاب شیرین را در این روزها به همه توصیه می‌کنیم.

خوانش بخشی از کتاب با صدای «آریا طاهری» دانش‌آموز پایه دهم متوسطه که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته است.
http://fna.ir/dfk9xh

 [PageVisit]