1398/12/20 سه‌شنبه #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم فرمان امام علی(ع) به مالک اشتر/ منشور رفتاری «حاکم» شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ در اینجا با کتاب «فرمان نامه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر نخعی» گریزی به نصایح امام علی(ع) می‌اندازیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن، به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس، هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

به همین منظور خبرگزاری فارس با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

آیین حکمرانی

فرمان نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر نخعی عنوان کتابی است با ترجمه جواد فاضل که در ۷۶ صفحه و توسط انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا در سال ۱۳۹۳ به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب اسلام و دولت است. مالک اشتر به عنوان حاکم مصر روانه این سرزمین می‌شود و نامه امام علی‌(ع) به عنوان خلیفه مسلمین به او پس از ۱۴۰۰ سال منشور حکمرانی و رفتار حاکم با مردم است. تذهیب و مینیاتوری این اثر توسط استاد محمود فرشچیان صورت گرفته است.

برای شنیدن بخشی از کتاب با صدای «سیده لادن هاده‌ئی» مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان همدان که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته، از لینک زیر استفاده بفرمایید.
http://fna.ir/dfk27j
 [PageVisit]