1398/12/20 سه‌شنبه #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم «پدر، عشق و پسر»/ تجلی عشق خدایی شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، «#خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم»؛ در اینجا با کتاب «پدر، عشق و پسر» روایتی عاشقانه از حماسه کربلا را با هم می‌خوانیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، این روزها و با وجود موجود ریزی به نام «کرونا» بهترین کار خانه ماندن است و شیرین‌ترین کار در خانه هم کتاب خواندن، به همین منظور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری خبرگزاری فارس، هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

به همین منظور خبرگزاری فارس با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، هر روز برای شما کتابی معرفی خواهد کرد تا کمی اوقات فراغت شما را پر کند.

کمی از کتاب را هم برای شما خواهیم خواند البته به اندازه‌ای که حقوق مولف و ناشر حفظ شود. اینجا شما را دعوت می‌کنیم برای یک پویش، #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم، عکس‌های خود را نیز به اینستاگرام خبرگزاری فارس به آدرس farshamedan و یا اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به آدرس hamedan_public_libraries ارسال کنید.

رجحان عشق خدایی

کتاب پدر، عشق و پسر اثری سترگ از نویسنده نامی ادبیات آیینی، سید مهدی شجاعی است. این بار حماسه خدایی عاشورا از منظر اسب حضرت حضرت علی‌اکبر (ع) به تصویر کشیده می‌شود. سیدمهدی شجاعی با نگارش این اثر شگفت انگیز قدرت والای نویسندگی خود را در اختیار عاشورا می‌گذارد تا بتواند بر مخاطب پیام امام حسین(ع) در ۱۴۰۰ سال بعد تأثیری عمیق و ماندگار بر جای بگذارد. شجاعی به این هدف خود نایل می‌شود و با آثار ارزنده‌ای که در این حوزه دارد، نشان می‌دهد که نویسنده‌ای چیره‌دست است. مخاطب راوی، لیلی بنت ابی‌مرّه مادر گرامی حضرت علی‌اکبر(ع) است. فصول کتاب با عنوان «مجلس» نامگذاری شده و داستان متشکل از ده بخش است که در هر مجلس، عقاب با زبانی عاطفی و دلنشین، صحنه‌ای از زندگی حضرت علی‌اکبر(ع) را روایت می‌کند و مجالس پایانی، به شهادت حضرتش در کربلا اختصاص دارد.

این کتاب توسط انتشارات کتاب نیستان در ۸۸ صفحه منتشر شده است و تا کنون بیش از ۴۰ بار تجدید چاپ شده است.

برای شنیدن بخشی از کتاب با صدای «فاطمه اظهری» بانوی خانه‌دار همدانی که به کمپین #خانه_بمانیم_کتاب_بخوانیم پیوسته است از لینک زیر استفاده بفرمایید.

 [PageVisit]