1398/11/29 سه‌شنبه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و مادر صورت گرفت: تقدیر از بانوان فعال فرهنگی در کتابخانه عمومی قدس ویان شهرستان کبودرآهنگ به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) از بانوان فعال در عرصه کتاب و کتابخوانی، خلاق فرهنگی و اقتصادی بخش مرکزی کبودرآهنگ با حضور بخشدار این بخش و تعدادی از مسئولین ادارات شهرستان کبودرآهنگ با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان همدان سید جواد معینی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ با اشاره به حضور مادران گران‌قدر شهدای روستای ویان و بانوان فعال در کتاب و کتابخوانی و سایر حوزه‌های فرهنگی در این مراسم اظهار کرد: هفته زن فرصتی است که از زنان خلاق و نمونه درسطح ایران اسلامی تقدیر به عمل آید.

وی افزود: در همین راستا مراسمی با همکاری بخشداری مرکزی و دعوت از تمامی بانوان فعال و خلاق در کتابخانه عمومی قدس ویان برگزار و با اهدا جوایز و لوح سپاس از آن‌ها تقدیر به عمل آمد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ تصریح کرد: نقش و جایگاه زنان در جامعه بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است به‌طوری‌که بانوان باپشتکار قوی خود توانسته‌اند در کنار خدمت به‌سلامت روح و روان خانواده، در فعالیت‌های اجتماعی هم بدرخشند که نمونه آن مادران گران‌قدری هستند که فرزندان برومند خود را جهت دفاع از سرزمین ایران اسلامی تقدیم این انقلاب کرده‌اند.

معینی ادامه داد: نمونه دیگر زنانی هستند که با ایجاد کسب‌وکار محلی و ارائه محصولات فرهنگی و صنعتی کمک بزرگی در توسعه اقتصادی جامعه کرده و برای داشتن چنین زنانی و معرفی استعدادهای آن‌ها کتابخانه‌های عمومی نقشی بی‌بدیل خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: حضور فعال و همکاری بی‌شائبه بانوان روستا و مساعدت‌های آن‌ها در پیشبرد اهداف کتاب و کتابخوانی موردنیاز امروز کتابخانه‌های عمومی در سطح روستاها و شهرها است.

 [PageVisit]