1398/11/29 سه‌شنبه مسئول کتابخانه قدس ویان شهرستان کبودرآهنگ: نمایشگاه توانمندی‌های بانوان در کتابخانه عمومی قدس روستای ویان برگزار شد مسئول کتابخانه قدس ویان گفت: نمایشگاه توانمندی‌های بانوان روستای ویان از توابع شهرستان کبودرآهنگ به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان در محل کتابخانه عمومی قدس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، «علی کرمی» مسئول کتابخانه قدس ویان با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با بانوان خلاق روستای ویان در خصوص برپایی نمایشگاه محصولات خانگی و محلی در محل کتابخانه عمومی این روستا اظهار کرد: در راستای معرفی کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه نقش این مراکز در توسعه کسب‌وکار محلی و اقتصادی و آشنایی اهالی با کتاب‌های مرتبط با این موضوع، این برنامه فرهنگی برگزار شد.

وی بابیان اینکه این برنامه با استقبال اهالی که با ایجاد کارگاه‌های خانگی و محلی برای خانواده‌هایی که خود اشتغال ایجاد می‌کنند مواجه شد افزود: در این برنامه تعداد زیادی از اهالی شهرها و روستاهای نزدیک با حضور در نمایشگاه از بخش‌های مختلف کتابخانه روستای ویان نیز بازدید کردند.

مسئول کتابخانه قدس ویان شهرستان کبودرآهنگ تصریح کرد: در این نمایشگاه که باهمت بخشداری مرکزی و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ در کتابخانه عمومی قدس برگزارشده است تعداد زیادی از بانوان خلاق این روستا محصولات خود را در قالب 20 غرفه شامل عرضه روغن‌های گیاهی، عروسک‌های بافتنی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، کیف‌های دست‌دوز، شمشادهای دستی، کاربافی، نمدبافی، سرویس کامل آشپزخانه، پوشاک، کیک و شیرینی‌جات خانگی، ترشیجات، عرقی جات، گیاهان دارویی، بدلیجات، کریستال و شمع‌های تزئینی را به همراه کتب راهنما و آموزشی این هنرها را به نمایش گذاشتند.

علی‌کرمی خاطرنشان کرد: بانوان قشر باانگیزه و توانمند جامعه هستند و هدف از برپایی چنین نمایشگاه‌هایی تقویت و پشتیبانی از آنان است.

وی ادامه داد: بانوان درحالی‌که در خانه حضور دارند و حضورشان بنیان خانواده را حفظ می‌کند، ضمن کسب درآمد، به‌دوراز آسیب‌های اجتماعی، شغلی برای خود داشته و همیشه منتظر کار اداری یا دفتری نمانند.

 [PageVisit]