1398/11/28 دوشنبه در کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی برگزار شد: برگزاری جشن باشکوه کوثر در مرکز همایش‌های قرآنی همدان جشن سالروز میلاد باسعادت حضرت صدیقه طاهره (س)، با هدف بزرگداشت مقام زن و روز مادر، با مشارکت کتابخانه مرکز همایش‌های قرآنی و فرهنگسرای حکمت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جشن کوثر با هدف بزرگداشت مقام زن و روز مادر، با مشارکت کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی و فرهنگسرای حکمت کوی محمدیه واقع در سالن فرهنگ‌سرا برگزار شد.

منیره رنجبران مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی در این جشن اظهار کرد:، وجود نازنین حضرت زهرا (س) مایه فخر و مباهات همه مسلمانان و خصوصاً شیعیان است و الگوگیری از شخصیت کامل و بی‌بدیل دخت رسول خدا (ص) را برای تمام زنان مایهٔ آرامش و سعادت در زندگی خواهد بود.

وی کتاب‌هایی چون فاطمه احیاگر شخصیت زن از فریده مصطفوی؛ زندگانی فاطمه زهرا از سید جعفر شهیدی، الگوی برتر زهرای اطهر شیخ ماجد ناصر، 71 پرسمان حضرت زهرا سلام علیها از طاهره خوش، الگوی مادران سید محمدکاظم سجادی، چهل گوهر از زهرای اطهر سید مهدی موسوی، ویژگی‌های حضرت زهرا (س) از محمود جویباری، اسوه اخلاق از محمد حسینی شاهرودی معرفی کرد.

مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی تأکید کرد: با مطالعه کتبی از این قبیل می‌توان با شخصیت والای حضرت زهرا (س) آشنا شده و بانوان به جایگاه و اهمیت خود به‌عنوان یک زن، بیشتر پی برده و در ایفای نقش‌های اجتماعی خود توانمندتر از قبل عمل نمایند.

رنجبران در ادامه خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شاهد تنوع برنامه‌های موجه و ارتقاء سطح کیفی فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان همدان بوده‌ایم. بنابراین از همه نیز دعوت می‌کنیم که با حضور سبز خود در این کتابخانه‌ها ضمن استفاده از این برنامه‌های فرهنگی به پربار بودن این فعالیت‌ها جهت ارتقاء سواد و مهارت ارتباطی خود و فرزندانتان کمک شایانی نمایند.

وی تأکید کرد: هدف ما از معرفی کتاب در این جشن، آشنایی بیشتر بانوان و مادران با کتاب و کتابخانه عمومی در سطح شهر بود.

 از دیگر برنامه‌های مشارکتی این جشن باشکوه، برگزاری نشست تخصصی کتابخوان فاطمی با موضوع حضرت زهرا (س)، دکلمه خوانی مهدی سلیمی عضو خردسال کتابخانه، مولودی‌خوانی توسط سرکار خانم فیروزی، شعرخوانی در وصف حضرت زهرا توسط خانم برزگر، تقدیر و تجلیل از چند تن از مادران شهدا و برگزاری مسابقه پرسش و پاسخ با موضوع زندگانی حضرت زهرا (س) بود.

 

 [PageVisit]