1398/11/26 شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان: آئین رونمایی از کتاب خودکامگی و خودکامگان در تاریخ ایران با حضور نویسنده برکزار شد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان از آئین رونمایی از کتاب خودکامگی و خودکامگان در تاریخ ایران با حضور عبدالعلی معظمی، نویسنده اثر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، سعید محبیان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان همدان از برگزاری آئین رونمایی کتاب خودکامگی و خودکامگان در تاریخ ایران با حضور نویسنده اثر عبدالعلی معظمی و مراسم جشن امضاء و نشست کتابخوان به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در شهرستان همدان به همت کتابخانه‌های عمومی اعتمادیه و شهید مدرس خبر داد.

وی با اشاره به اینکه کتاب خودکامگی و خودکامگان در تاریخ ایران نوشته عبدالعلی معظمی به تازگی توسط نشر علم منتشر شده است اظهار کرد: این کتاب روایت تاریخ ایران و تحولات صورت گرفته در دوران‌های مختلف را روایت می‎کند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان افزود: عبدالعلی معظمی نویسنده اثر پیش از این دو کتاب تحلیلی اجتماعی فرهنگی از تاریخ سیاسی ایران" ، نشر علم ، 1396 و " ملیت و ملی گرایی از دیدگاه اسلام" نشر علم 1398 منتشر شده است.

محبیان با بیان اینکه نویسنده شخصیتی فرهنگی و برجسته دارد و صاحب امتیاز و مدیر مسئول دو هفته نامه " نشر اندیشه"با گستره انتشار در غرب کشور است تصریح کرد:  طی چند سال اخیر پیاپی به عنوان پدر معنوی مطبوعات استان همدان شناخته شده است.

وی ادامه داد: در این مراسم که ابتدا 3 نفر از اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی اعتمادیه و مدرس به معرفی کتاب‌های خود پرداختند و نویسنده نیز کتاب دیگر خود ملیت و ملی گرایی از دیدگاه اسلام را معرفی کرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان با بیان اینکه این مراسم با همکاری کتابخانه های عمومی شهید مدرس و اعتمادیه  همدان برگزار شد تصریح کرد: خوشبختانه این برنامه با استقبال اعضاء کتاب دوست این دو کتابخانه مواجه شد و کتابها خریداری و توسط عبدالعلی معظمی طی مراسمی امضاء و به مدعوین تقدیم شد.

محبیان با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی اعتمادیه و مدرس دارای اعضای فرهیخته و مطرح فرهنگی در سطح استان هستند و نیازمند کارهای بیشتری برای معرفی چهره های شاخص عضو این  دو کتابخانه هستیم.

در ادامه نویسنده توضیحاتی درباره نحوه نگارش کتاب خودکامگی و خودگامگان در تاریخ ایران ارائه داد.

سپس استاد مظاهری  استاد تاریخ دانشگاه به بیان نظراتشان درباره کتاب خودکامگی و خودکامگان در تاریخ ایران پرداخت.

 [PageVisit]