1398/11/21 دوشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اعلام کرد: سید شهاب به عنوان روستای برگزیده دوستدار کتاب در کشور شناخته شد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: از میان 6 روستای دوستدار کتاب راه یافته استان همدان به مرحله نهایی انتخاب روستاهای برگزیده دوستدار کتاب، روستای سیدشهاب از شهرستان تویسرکان به عنوان روستای برگزیده و روستاهای حسین آباد از شهرستان بهار و داق داق آباد از شهرستان کبودراهنگ به عنوان روستای تقدیری برگزیده شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراسم اختتامیه ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران امروز 19 بهمن در سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار و  10 روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستاهای برگزیده، 10 روستا و منطقه عشایری به‌عنوان روستاهای تقدیری و یک روستا به‌عنوان برگزیده در بخش استمرار معرفی شده است.

وی با بیان اینکه روستای سید شهاب از توابع شهرستان تویسرکان به عنوان روستای برگزیده انتخاب شد ادامه داد: کتابخانه عمومی بعثت و کتابدار  این روستا  برنامه‌های متنوعی را با محوریت کتاب در این روستاها انجام داده و نقش اصلی را در این انتخاب ایفا کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان روستای حسین آباد و داق‌داق آباد نیز در بخش تقدیر به عنوان روستاهای دوستدار کتاب انتخاب شدند خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی حکمت حسین آباد و مرحوم سید موسی حمیدی داق‌داق آباد نقشی اساسی در این حوزه ایفا کردند.

وی با اشاره به اینکه کتابداران به همراه دهیاران و دستگاه‌های فرهنگی روستا، شهرستان و استان در به دست آوردن این افتخارات نقش اساسی ایفا کردند گفت: کتابداران کتابخانه‌های عمومی این سه روستا دلسوزانه به وظایف خود عمل می‌کنند و با ابتکار و خلاقیتی که به خرج می‌دهند اهالی روستا را هر چه بهتر و بیشتر با کتاب عجین می‌کنند.

زارعی اظهار کرد: پرونده 21 روستا از استان همدان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد 6 روستا در جمع 60 روستای نهایی برای انتخاب برگزیدگان و روستاهای قابل تقدیر قرار گرفتند.

وی افزود: 21 روستای استان همدان بین یک هزار و 419 روستا و منطقه عشایری به رقابت پرداختند و توانستند دستاوردهای خوبی داشته باشند.

 [PageVisit]