1398/11/17 پنجشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار برگزار شد جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و به ریاست فرماندار شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با حضوراحسان قنبری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ بخشداران؛ شهرداران و تمامی اعضای انجمن شهرستان، در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و هم افزایی مسئولان شهرستان در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و کتابخوانی  و کسب رتبه برتر استانی توسط انجمن شهرستان بهار اظهار کرد: با نگاه بسیجی و تفکر سیستمی می‌توان در پیشبرد  برنامه‌ها و اهداف سازمانی حرکت کرد و شاخص‌های توسعه را رونق بخشید.

وی با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌های جمعی و اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ کتابخوانی خواستار ترغیب و  هدایت مردم جامعه به منابع مکتوب در کتابخانه‌ها شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان افزود: با عنایت به شاخص‌های خوب عملکردی شهرستان بهار در حوزه‌های فرهنگی امیدواریم هرچه سریعتر شاهد تکمیل پروژه کتابخانه آیت الله بهاری و افزایش فضای مطالعاتی شهرستان باشیم.

زارعی لازمه عملیاتی شدن پروژه‌های جدید در شهرستان را منوط به مشارکت و بهره گیری از پتانسیل خیرین دانست.

وی با اشاره به تاثیر گذاری و تاثیر پذیری کتابخانه‌های عمومی در مسیر رویدادها و وقایع جامعه خاطرنشان کرد: به همین منظور برنامه‌های فرهنگی متنوعی در ایام شهادت سردار سلیمانی از جمله خوانش کتب مرتبط با این شهید والامقام برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان تأکید کرد: کتابخانه‌های عمومی در افزایش آگاهی  جامعه و  تربیت سرداران بزرگ در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه نقش موثری دارند.

زارعی گفت: با توجه به همین نقش ویژه برنامه‌های متنوعی  با  هدف حفظ ارزش‌های انقلاب و  تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی  در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌‌شود.

وی اظهار کرد: از اهم این برنامه‌ها در شهرستان بهار برگزاری نشست کتاب خوان با محوریت رونق تولید و نقش کتابخانه‌های عمومی در کسب و کار با همکاری شهرداری لالجین در محل کتابخانه علامه طباطبائی است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه تصریح کرد: منابع مورد نیاز کتابخانه‌ها بر اساس تقاضای مخاطبین  به روز رسانی می‌شود و در همین راستا  به زودی مجلات الکترونیکی آنلاین در اختیار کتابخانه‌ها قرار خواهد گرفت.

زارعی از اختصاص مبلغ 100 میلیون تومان از طریق بنیاد قلم چی  در راستای تجهیز کتابخانه‌ها به کتب کمک درسی به کتابخانه‌های عمومی نیز اشاره کرد.

احسان قنبری، فرماندار شهرستان بهار؛ ضمن تسلیت درگذشت سردار حاج قاسم سلیمانی، عنوان داشت: مسئولین و سیاستگزاران جامعه باید اهل کتاب و مطالعه باشند تا  با ارتقای سطح علمی و آموزشی خود در جهت پیشبرد هر چه بهتر شاخص‌های توسعه در جامعه تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به همین مهم  خواستار تلاش جدی اعضای انجمن در تدوین و ارئه راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جلسات  شد.

فرماندار بهاردر ادامه با اشاره به اینکه  تکمیل پروژه کتابخانه آیت الله بهاری یکی از اولویت‌های شهرستان است، افزود : تعمیر و بهسازی کتابخانه فجر صالح آباد و آغاز توسعه کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر مهاجران جزو برنامه‌های کمیته برنامه ریزی شهرستان در بودجه سال 1399 خواهد بود.

قنبری همچنین از برگزاری مطلوب برنامه‌های هفته‌کتاب و کتابخوانی در شهرستان بهار ابراز خرسندی کرد و بر ضرورت واریز معوقات سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی شهرستان تا پایان سال تاکید کرد.

در ادامه معصومه فزونی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار نیز ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی، به ارائه گزارشی از مصوبات جلسه گذشته و اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار پرداخت.

وی ضمن تبریک به مناسبت آغازچهل ویکمین سال فجرانقلاب به مهمترین اقدامات وبرنامه‌های پیش بینی شده ویژه دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود: بیش از 100برنامه در کتابخانه‌های عمومی شهرستان پیش بینی شده است که از جمله‌ برنامه‌های شاخص این دهه؛ نشست ادبی با عنوان«سربازسروقامت»ویژه شهادت سردارسلیمانی، نشست نمایش نامه خوانی ویژه انقلاب اسلامی، جلسه نقد و بررسی کتاب"توهم" نوشته امیرنوبرانی و نشست کتابخوان«رونق تولید و کسب و کار» است.

همچنین دراین جلسه کتاب "غریب غربت درقرآن" نوشته محمد حسین صفاخواه، از انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی توسط رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان معرفی شد.

در پایان  به پاس زحمات و پیگیری‌های مستمر جناب آقای قنبری فرماندار محترم شهرستان در برگزاری جلسات انجمن لوح سپاس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور توسط  مدیر کل کتابخانه‌های عمومی به وی اهدا شد.

همچنین از شهردار و رییس شورای اسلامی شهر جهانی لالجین به دلیل حمایت‌ها و اقدامات فرهنگی و کتابخوانی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تقدیر به عمل آمد.

 [PageVisit]