1398/10/18 چهارشنبه در کتابخانه عمومی آیت الله ربانی شاهنجرانی شهرستان درگزین برگزار شد: سوگواری کتابخوانان به مناسبت شهادت مالک اشتر زمانه کتابخوانان به مناسبت شهادت مالک اشتر زمانه در کتابخانه عمومی آیت اله ربانی شاهنجرانی شهرستان درگزین سوگواری کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سارا زمانی‌مقدم، مسئول کتابخانه عمومی روستای شاهنجرین شهرستان درگزین، از برگزاری مراسم یادبود به مناسبت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در این کتابخانه خبر داد.

وی با بیان اینکه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی شناخته می‌شود اظهار کرد: این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی دوخته بود که سرانجام به آرزوی دیرینه‌اش که شهادت بود رسید  و آسمانی شد.

مسئول کتابخانه عمومی روستای شاهنجرین شهرستان درگزین افزود: به مناسبت شهادت مالک اشتر زمانه، سردار سرافراز، حاج قاسم سلیمانی، همزمان با مراسم تشییع این شهید والا مقام در کرمان، مراسم ترحیم و یادبود در کتابخانه برگزار شد.

زمانی‌مقدم تصریح کرد: در این مراسم بانوان کتابخوان بعد از قرائت یک دوره کامل قرآن مجید  به پای صحبت‌های  مرضیه زمانی‌مقدم در خصوص رشادت‌ها  و جوانمردی‌های این شهید عزیز نشسته و با کتاب "حاج قاسم" نوشته:  علی اکبر مزدآبادی آشنا شدند ودر پایان خانم ها بهرامی و کریمی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و از اعضای فعال کتابخانه به ذکر مداحی و عزاداری در فراق جانسوز آن عزیز سفر کرده و همرزمان شهیدش پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: از همان روزهای نخستین شهادت این سرباز بی ادعای ولایت میز یادبودی در ورودی کتابخانه دایر شده است.

 [PageVisit]