1398/10/12 پنجشنبه مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی: جشن میلاد حضرت زینب(س) در کتابخانه عمومی همایش‌های قرآنی برگزار شد کتابداران کتابخانه‌عمومی مرکز همایش های قرآنی به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار با دستی پر همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، میهمان مرکز پیش دبستانی آزادگان بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، منیره رنجبران مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی اظهار کرد: به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، کتابداران کتابخانه‌عمومی مرکز همایش های قرآنی با دستی پر همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، میهمان مرکز پیش دبستانی آزادگان بودند.

وی افزود: جشن میلاد دخت امیرالمومنین، اسوه صبر و شکیبایی حضرت زینب سلام الله علیها و الگوی سپید پوشان پرستار با حضور کتابداران در مهدکودک "آزادگان" برگزار شد.

 مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی تصریح کرد: در همین راستا در این مراسم کتابدار درباره ویژگی‌های شخصیتی حضرت زینب (س) و زندگانی این بانوی بزرگوار توضیحاتی را ارائه  و به معرفی جایگاه و شغل ارزشمند پرستاری پرداخت و در ادامه از کودکان سوالاتی پرسیده و به آنها جوایزی اهداشد.

رنجبران تصریح کرد: نونهالان با اجرای همخوانی سرود "پرستار" و شرکت درمسابقه رنگ آمیزی، ساخت کاردستی کلاه پرستاری و ... این روز فرخنده را جشن گرفتند و  از دو کودکی که نامشان زینب بود با اهدای جوایزی تقدیر شد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در دوران کودکی افزود: با توجه به اینکه کودکان از طریق بازی آموزش پذیرترند، آموزش‌های امدادی در خلال بازی و سرگرمی نه تنها باعث جذب بیشتر کودک به این مفاهیم می‌شود بلکه در ذهن آنها ماندگارتر می شود.

مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی  تصریح کرد: به همین مناسبت نونهالان به همراه کتابدار و مربی پیش دبستانی با حضور در مرکز بهداشت با مفاهیم امدادی، کمک‌های اولیه و پرستاری از جمله کنترل خونریزی، پانسمان، بانداژ و استفاده از چسب زخم آشنا شدند.

رنجبران ادامه داد: این کارگاه آموزشی توسط عضو فعال کتابخانه و کارشناس پرستاری شاغل در مرکز بهداشت به کودکان ارائه شد.

 [PageVisit]