1398/10/7 شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین: جشن یلدا با کتاب در سراسر کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین برگزار شد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین گفت: به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا، کتابخانه‌های عمومی این شهرستان میزبان برنامه‌های متنوع فرهنگی برای اعضاء کتابخانه‌ها بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، محمد بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان درگزین ضمن اعلام این خبر گفت: برنامه‌های فرهنگی به مناسبت شب یلدا در سراسر کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین برگزار شد تا مردم به ویژه کودکان و نوجوانان هرچه بیشتر با فرهنگ یلدا آشنا شوند.

وی با بیان اینکه"شب یلدا" حاصل نگاه فرهنگ ایرانی به این رخداد طبیعی و مهمترین جشن ایرانی پس از نوروز است ادامه داد: ایرانیان و همه مردم سرزمین‌هایی که در قلمرو فرهنگ ایرانی زندگی می‌کنند، قرنهاست که شب آغاز فصل زمستان را که طولانی ترین شب سال است، جشن گرفته و با برنامه‌های گوناگون و رفتارهایی آیینی و نمادین آن را گرامی داشته و جشن برپا می کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین تصریح کرد: در همین راستا کتابخانه‌های شهرستان درگزین با برگزاری برنامه‌های متنوع شامل: اجرای نمایش، قصه گویی به زبان محلی، معرفی کتاب، بازدید دانش آموزان، نشست کتابخوان، اکران نمایش، جشن یلدا با کتاب، یک دقیقه بیشتر با کتاب و ... به استقبال این آیین باستانی رفتند.

لیلا ایرانی، مسئول کتابخانه علامه دهخدا گفت: به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا، جلسه مثنوی خوانی با حضور علاقمندان به شعر و ادبیات و برنامه هایی همچون نمایش نامه خوانی، اجرای نمایش رستم و سهراب، معرفی کتاب، قصه گویی و ... با حضور دانش آموزان دوره ابتدایی در این کتابخانه برگزار شد.

آمنه برجی، مسئول کتابخانه عمومی آیت الله حائری از برگزاری ویژه برنامه شب یلدا با عنوان "یلدا یک دقیقه بیشتر با کتاب" و  برنامه‌هایی ازقبیل  قصه گویی ، حافظ خوانی، معرفی کتاب،  شاهنامه خوانی و اکران پویا نمایی جذاب رستم و اسفندیار با حضور اعضای باشگاه کتابخوانی یار مهربان و اعضا  فعال کتابخانه در کتابخانه آیت الله حائری شهر کرفس خبر داد.

سارا زمانی مقدم، مسئول کتابخانه عمومی شاهنجرین گفت: به مناسبت شب یلدا و با هدف آشنایی اعضای کودک با مناسبت‌های باستانی ایران و پیوند این شب پر خاطره  با کتابخوانی جشن یلدا با کتاب برگزار شد که شعرخوانی ویژه شب یلدا، قصه گویی بر اساس کتاب‌های  موجود در کتابخانه، کاردستی و آشنایی با آداب و رسوم این شب از جمله برنامه‌های اجرا شده  بود.

 [PageVisit]