1398/10/10 سه‌شنبه مسئول کتابخانه عمومی ثامن الائمه (ع) روستای اکنلو: جلسه بصیرتی به مناسبت نهم دیماه در کتابخانه عمومی ثامن الائمه برگزار شد جلسه بصیرتی به مناسبت نهم دیماه در کتابخانه عمومی ثامن الائمه روستای اکنلو شهرستان کبودراهنگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مصطفی زارعی، مسئول کتابخانه عمومی ثامن الائمه (ع) روستای اکنلو در شهرستان  کبودرآهنگ اظهار کرد: در راستای آشنایی کودکان و نوجوانان با حماسه نه دی جلسه‌ای با  حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج حسین صاحبی  برگزار شد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری جلسه نهم دی ماه در هر سال،‌ یادآور نکوداشت خلق یک حماسه پرشور و عاشورایی توسط یک امت ولایی است افزود: حماسه‌ای که در لسان رهبر معظم انقلاب یوم‌الله نام گرفت و بسان آبی که روی آتش ریخته شود  بساط فتنه‌گران را جمع و نقشه شوم و خواب پریشان آنها را باطل کرد.

مسئول کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) با بیان اینکه بصیرت یعنی پیدا کردن فهم عمیق و دقیق از صحنه و انتقال این فهم از عقل به قلب تصریح کرد: یعنی تشخیص صحیح هنگام منازعه،‌ یعنی اقدام به موقع، به هنگام و به اندازه در وقت مقرر،‌ یعنی پرهیز از اشتباه محاسباتی و بازی نکردن در زمینی که توسط دشمن تعریف شده است.

زارعی ادامه داد: این چنین بصیرتی است که انسان‌ها را در فراز و نشیب حوادث و در بیابان‌های حیرت همچون قطب‌نما و نورافکنی درخشان به سر منزل سعادت می‌رساند و در ۹ دی نقش راهبردی این عامل کلیدی برای فتنه را فتنه دیدن نمایان شد و عبور از گردنه صعب‌العبور و سخت و نفس‌گیر فتنه را امکان‌پذیر کرد و در نهایت جامعه را به حماسه ۹ دی رساند که این اوج بصیرت یک ملت در فضای غبار گرفته فتنه بود.

وی تصریح کرد: بهترین راهبرد برای خنثی کردن نقشه‌های دشمن که در فتنه سال ۸۸ نیز ظهور و بروز پیدا کرد ارتقای سطح فهم و بصیرت و معرفت نسبت به سناریو و طراحی‌های دشمن می‌باشد، باید به اتاق‌های فکر او سرک کشید و هنرمندانه به ابطال نقشه‌های او پرداخت همان‌طور که در ۴۰ سال گذشته نیز این‌چنین عمل شده و نظام علی‌رغم فراز و نشیب‌های سخت و نفس‌گیر موفق شده به قله ۴۰ سالگی برسد و برای چهل سال دوم بیانیه گام دوم انقلاب را مبنای حرکت خود قرار داده است.          

 [PageVisit]