1398/10/10 سه‌شنبه استاندار همدان در دیدار با پرویز اذکایی: دکتر پرویز اذکایی الگویی برای جوانان است استاندار همدان در دیدار و تکریم پرویز اذکایی واقف بزرگ فرهنگی او را الگویی برای جوانان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سیدسعید شاهرخی استاندار همدان در ادامه جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، به پاس نیک اندیشی، وقف فرهنگی و آثار علمی و گرانقدر دکتر پرویز اذکایی  روز دوشنبه 9 دی ماه در منزل این دانشمند که آن را برای تبدیل به کتابخانه‌ عمومی وقف کرده است، حاضر و از خدمات این فرهیخته گرامی تقدیر کرد.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این نشست در باره وقفیات این دانشمند برجسته گفت: دکتر اذکایی در دی ماه سال ۱۳۹۵ کتابخانه شخصی خود را به کتابخانه مرکزی همدان اهدا کرد و در تاریخ ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۶ «کتابخانه تحقیقاتی‌ ـ تخصصی پرویز اذکائی» شامل ۷ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب نفیس و ۶ هزار و ۵۰۰ جلد مجله علمی و فرهنگی در کتابخانه مرکزی همدان افتتاح شد و هم اکنون در دسترس علاقمندان قرار دارد.

وی بیان کرد: در آذر ماه سال جاری نیز دکتر اذکایی منزل مسکونی خویش را به متراژ ۳۰۰ متر مربع و ۱۸۰ متر زیربنا واقع در کوی شکریه همدان که کارشناسان ارزش ریالی فعلی آن را حدود ۴۰ میلیارد ریال برآورد کردند وقف کرده تا به یک کتابخانه عمومی با مدیریت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان بدل شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: این مجموعه توسط دکتر اذکایی به نام «خانه فرهنگی روانشاد میرزا کاظم اذکائی مدیر» یا کتابخانه عمومی کوی شکریه همدان نامگذاری شده است.

زارعی  تأکید کرد: این اتفاق بزرگ‌ترین وقف فرهنگی استان محسوب می شود و راهی را روشن می‌کند که همه دوستداران علم بتوانند از آن بهره گیرند.

تکریم دکتر اذکایی، تکریم فرهنگ است

سید سعید شاهرخی استاندار همدان نیز در این دیدار خطاب به دکتر اذکایی گفت: از زحمات و همکاری که با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مبذول داشتید سپاسگزاریم و وظیفه خود دانستیم که خدمت شما برسیم و از  شما قدردانی کنیم.

وی  با بیان اینکه تکریم از دکتر اذکایی تکریم از فرهنگ است اظهار کرد: امیدواریم که همواره جامعه فرهنگی و علمی از محضر شما استفاده کنند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه دکتر اذکایی الگویی برای جوانان هستند افزود: همه جوانان از حضور شما باید استفاده کنند.

 [PageVisit]