1398/9/12 سه‌شنبه نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش شاهنجرین نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش شاهنجرین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، پس از تشکیل انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش شاهنجرین، نخستین جلسه این انجمن به ریاست بخشدار، و با حضور رئیس شورای اسلامی شاهنجرین، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر کرفس، مسئولان کتابخانه‌های عمومی بخش و دیگر اعضاء انجمن در بخشداری شاهنجرین برگزار شد.

محمد بیات، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درگزین در این نشست با ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های بخش در طول هفته کتاب اظهار کرد: بخش شاهنجرین دارای یک باب کتابخانه روستایی در شاهنجرین و یک باب کتابخانه شهری در شهر کرفس است.

وی با بیان اینکه در طول هفته کتاب، 40 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های بخش شاهنجرین برگزار شد، افزود: فعالیت‌های فرهنگی متنوع شامل نشست‌های نقد و بررسی کتاب، نشست‌های کتابخوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، برپایی نمایشگاه‌های کتاب و عضوگیری رایگان در روز 25 آبان و ... در کتابخانه‌های این بخش برگزار شد و خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شد.

سیاوش شریفی، بخشدار شاهنجرین خاطرنشان کرد: علی‌رغم مشکلات موجود، بحث کتاب و کتابخوانی جایگاه بسیار خوبی در این بخش دارد و تلاش مسئولان فرهنگی در این راستا قابل‌ستایش است.

وی ادامه داد: در بازدیدی که از کتابخانه‌های بخش صورت گرفت با کتابدارانی تلاشگر و مجموعه‌ای پربار از فرهنگ مکتوب مواجه شدم.

بخشدار شاهنجرین خاطرنشان کرد: جای بسی خوشحالی است که کتابخانه‌های ما تبدیل به پایگاه‌های فرهنگی منطقه خودشان شده‌اند و کسب عناوین متعدد کشوری و استانی خود، گواه این قضیه است.

شریفی در پایان از زحمات و تلاش‌های کتابداران در طول هفته کتاب تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت در راستای کمک به اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

 [PageVisit]