1398/9/9 شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر خبر داد: برگزاری نشست تربیتی ویژه والدین با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف کودکان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر از برگزاری نشست تربیتی ویژه والدین با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف کودکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سید مهدی آخشیک رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر اظهار کرد: کودکان به عنوان آینده سازان فردای ایران اسلامی همواره مورد توجه  همگان در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی قرار دارند.

وی افزود: با درک حساسیت این حوزه و امکان تاثیر گذاری هر چه بیشتر در فضای فرهنگی آتی اجتماعی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره بهزیستی اقدام به برگزاری این نشست در مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  با حضور والدین دارای فرزند کودک و نوجوان شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر از ادامه این سلسله جلسات با همکاری کانون پرورش و بهزیستی این شهرستان خبر داد و دغدغه اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان را تلاش برای افزایش سرانه مطالعه و حضور اقشار مختلف در کتابخانه‌ها بیان کرد.

آخشیک  تصریح کرد: برگزاری جلساتی از این دست ما را در اجرای هر چه بهتر اهداف کتابخانه های عمومی یاری خواهد کرد.

در این نشست حسینی از کارشناسان و مشاوران اداره بهزیستی ملایر در ابتدا به خصوصیات روحی و روانی کودکان در سنین کودکی و نوجوانی اشاره کرد و برخوردهای کارشناسی و در صورت عدم اطلاع و آگاهی مراجعه به مشاوران و کارشناسان در حیطه های مختلف را امری ضروری دانست.

 در ادامه فرشته دولتی مسئول کتابخانه دانشجو به ارائه راهکارهایی در زمینه کتابخوانی و ایجاد علاقه مفید و سازنده  مطالعه در کودکان و معرفی کتابهای مفید در این حوزه پرداخت.

سومین کارشناس حاضر در این جلسه غلامرضا بکتاش نویسنده توانمند کشوری در حوزه کودکان بود که با تجربه بیش از سه دهه نوشتن برای کودکان و ارتباط نزدیک با کودکان در مراکز کانون پرورش از والدین خواست که قصه گویی را به وقت خواب کودکان موکول نکرده و از قصه‌ها به عنوان  ابزاری برای انتقال پیام غیر مستقیم و بیداری کودکان استفاده کنند.

 [PageVisit]