1398/9/9 شنبه مسئول کتابخانه علامه مجلسی خبر داد: اجرای برنامه‌های متنوع در هفته کتاب با همکاری کتابخانه دانشجو مسئول کتابخانه علامه مجلسی گفت: برنامه‌های متنوع در هفته کتاب با همکاری کتابخانه دانشجو در این کتابخانه اجرا شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سمیه قربانی از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در هفته کتاب در کتابخانه علامه مجلسی با همکاری کتابخانه دانشجو خبر داد.

وی اظهار کرد: همه ساله در هفته کتاب برنامه‌های مختلفی در سطح کتابخانه انجام می‌شود که امسال با توجه به اجرای مشترک برنامه‌های دو کتابخانه دانشجو و مجلسی این برنامه‌ها رنگ و بوی بهتری داشتند.

مسئول کتابخانه علامه مجلسی افزود : در این هفته شاهد بازدیدهای مختلف مهدهای کودک و مدارس از کتابخانه بودیم.

قربانی تصریح کرد:  از دیگر برنامه‌ها می‌توان به اجرای برنامه آموزشی آشنایی با بدن انسان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز شماره 2، قصه گویی در بخش کودک، برگزاری نمایشگاه کتاب، اجرای مسابقه طناب کشی با هدف آشنایی کودکان با غذاهای مفید و مضر، اجرای مسابقه نقاشی، نشست‌های کتابخوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای، اجرای برنامه موزیک کتاب و مسابقه هرم کتابخوان اشاره کرد.

وی در پایان از کتابخانه‌ها به عنوان محفلی برای شناسایی  استعدادهای کودکان و نوجوانان و آشنایی این قشر با نویسندگان و کتابهای مشهور دنیا یاد کرد و ادامه داد: کتابدار اکنون در کنار اقشار مختلف مردم مشاوری امین بوده و امروز این نقش در جامعه بسیار پررنگ و شناخته شده است و این نشان از همت همه کتابداران در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و قوت برنامه‌های فرهنگی و ترویجی این نهاد مقدس در سطح کشور است.

 [PageVisit]