1398/9/9 شنبه به منظور بزرگداشت هفته کتاب در کتابخانه فرهنگ شهرستان بهار برگزار شد؛ دهکده قصه‌ها مهمان کتابخانه فرهنگ روستای حسین‌‎آباد شد مسئول کتابخانه فرهنگ روستای حسین‌آباد شهرستان بهار از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.
 به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان، زهرا باقری مدام، مسئول کتابخانه عمومی فرهنگ شهرستان بهار؛ اظهار کرد: به منظور برگزاری باشکوه و تاثیرگذار این هفته برنامه‌های متنوع فرهنگی و با مشارکت اقشار مختلف جامعه در کتابخانه برگزار شد.

وی افزود: از جمله این برنامه‌ها، نشست کتابخوان، نقد کتاب، مسابقه نقاشی، آموزش کاردستی، جمع خوانی، نمایشگاه کتاب و ساخت ماکت دهکده قصه‌ها بود.

مسئول کتابخانه فرهنگ روستای حسین آباد ادامه داد: اهمیت مطالعه در جامعه کنونی ما بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود و فعالیت‌هایی که عموم مردم را به سوی آگاهی و مطالعه سوق دهد لازم و ضروری است، بنابراین در راستای تحقق این هدف، با برنامه‌های جذاب و تازه موجب حضور بیشتر مردم در کتابخانه و آشنایی آنان با منابع موجود را دنبال می‌کنیم.

  باقری در ادامه تصریح کرد: هدف کلی از برنامه‌های امسال در کتابخانه فرهنگ، درونی سازی موضوعات کتاب‌های مطالعه شده در برنامه‌های مختلف این هفته بود.

وی ادامه داد:  به عنوان مثال بعد از جمع خوانی کتاب از حاضرین خواسته شد یکی از شخصیت‌های کتاب را به صورت نقاشی ارائه دهند، بعد از قصه گویی از کتاب، اوریگامی ساخت شخصیت اصلی داستان به کودکان آموزش داده شد و به عنوان مثالی دیگر؛ با همکاری مادران و کودکانشان دهکده قصه‌ها مهمان کتابخانه فرهنگ شد.

مسئول کتابخانه فرهنگ روستای حسین آباد در پایان خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی همراه با خلاقیت تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطبین، از جمله کودکان دارد.

 [PageVisit]