1398/9/6 چهارشنبه مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع): نشست نمایشنامه خوانی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) برگزار شد مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) گفت: اعضای کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای زاغه میزبان سومین نشست نمایش نامه خوانی شهرستان بهار در هفته کتاب و کتابخوانی بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، زینب ستایش، مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) روستای زاغه از برگزاری سومین نشست نمایش‌نامه خوانی شهرستان بهار با عنوان « سیبی که نصف نشد » درمحل کتابخانه عمومی امام علی (ع) باحضور معصومه فزونی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار، جمعی از اعضای فعال کتابخانه،کودکان و نوجوانان در محل کتابخانه عمومی امام علی خبر داد.

وی افزود:  نمایش‌نامه " سیبی که نصف نشد "  ویژه کودکان و نوجوانان به قلم «مجتبی مهدی» با اجرای گروه نمایشی «روزنه آبی» با مدیریت «محمود غفاری» از هنرمندان پیشکسوت و مطرح هنرهای نمایشی شهرستان، بالحن کودکانه خوانش و مورد توجه و تحسین حاضرین قرار گرفت.

مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) با بیان اینکه این نمایش به روایت خانواده پیپیله و تیتیله می‌پردازد که در کنار هم زندگی می‌کنند و رفت و آمد زیادی با هم دارند تصریح کرد: افراد این خانواده روزها در مزرعه‌هایشان کار می‌کنند و شب‌ها هم همدیگر را مهمان می‌کنند و از زندگی شاد خود لذت می‌برند.

ستایش ادامه داد: این زندگی ادامه می‌یابد تا اینکه درختی عجیب شبیه به درخت سیب در خط مرزی هر دو مزرعه می روید و هر خانواده مدعی مالکیت درخت می‌شوند که در اثر آن کم کم روابط تیره می‌شود و با همدیگر به نزاع بر‌می‌خیزند و در آخر بچه‌های خانواده که دوستی و روابطشان را نقش بر آب می‌بینند تصمیم می‌گیرند با قطع درخت به قائله خاتمه دهند.

وی خاطرنشان کرد: خوانش این نمایش باعث شد بچه‌ها یاد بگیرند که صلح و دوستی را در همه شرایط حفظ کنند حتی زمانی که پای منفعت آنان در میان است.

در پایان برنامه ضمن تقدیر از گروه نمایش نامه خوانان با طرح سوالاتی از متن نمایش نامه به قید قرعه به پاسخ های صحیح جوایزی اهداء شد.

 [PageVisit]