1398/9/5 سه‌شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر خبر داد: برگزاری نشست کتابخوان دفاع مقدس به مناسبت هفته کتاب در ملایر رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر گفت: نشست کتابخوان دفاع مقدس در شهرستان ملایر با حضور پیشکسوتان عرصه جنگ و شهادت و علاقمندان کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، سید مهدی آخشیک رئیس داره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر اظهار کرد: در روزهای پایانی هفته کتاب و با توجه به فرا رسیدن هفته بسیج  نشست کتابخوان دفاع مقدس با همکاری مدیریت فرهنگی سپاه ناحیه ملایر برگزار شد.

وی افزود: در این نشست کتاب «رد پابرهنه‌ها» نوشته سردار حمید حسام (خاطرات مرتضی نادر‌محمدی، معاون گردان تخریب، لشکر 32 انصارالحسین) با حضور وی معرفی شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر همچنین از معرفی کتاب‌های قایقی با هشت سرنشین زندگی شهید صادق ترکاشوند از شهدای شهرستان ملایر،کتاب"ر" که به شرح زندگی شهید رسول حیدری اولین شهید بوسنی هرزگوین و از شهدای ملایر، کتاب "ممد گره و مهمان صخره‌ها" در این نشست خبرداد.

آخشیک با بیان اینکه این نشست با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، تصریح کرد: با همکاری انجمن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نمایشی با عنوان"روایت نا تمام"با کارگردانی و اجرای  بهرام حاجی علی اکبری و رضا باغبانی که  به زندگی شهدای غواص عملیات کربلای 4 اشاره دارد،  اجرا شد.

وی  در ادامه خاطرنشان کرد: در این نشست تلفیق دو مقوله کتاب و دفاع مقدس ترکیبی دلنشین را برای مخاطبان ایجاد کرد و با توجه به اینکه این کتابها هر یک به نوعی با شهدای ملایر مرتبط بود فضایی معنوی  از روایتگری و حماسه سرایی جوانان این شهر و دیار را خلق کرد.

گفتنی است در این نشست حجه الاسلام شیرزادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر طی سخنانی  با گرامیداشت یاد شهدا اجر و مقام شهید را بسیار بزرگ و والا خواند و برگزاری نشست کتابخوان با عنوان کتب دفاع مقدس را کاری بسیار ارزنده توصیف کرد.

 [PageVisit]