1398/8/30 پنجشنبه به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛ رونمایی از کتاب فرجام شناسی با حضور نویسنده کتاب مراسم رونمایی از کتاب فرجام شناسی در کتابخانه 9 دی برزول شهرستان نهاوند برگزار شد.
 به گزارش روابط عموی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، زهرا فریادرس، مسئول کتابخانه 9 دی برزول شهرستان نهاوند از برگزاری مراسم رونمایی کتاب " فرجام شناسی فردی "در این کتابخانه با حضور حمید موسیوند بخشدار بخش زرین‌دشت، میلاد امینیان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند، حجت‌الاسلام هنرور منتقد کتاب، زینب وثوق نویسنده کتاب و تعدادی از اهالی این شهر برگزار شد.

میلاد امینیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند در این مراسم ضمن گرامی داشت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: در هفته کتاب در سطح شهرستان بیش از 200 برنامه فرهنگی برگزار شد که یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های رونمایی از کتاب نویسندگان بومی است.

وی اظهار کرد: این قبیل برنامه‌ها می‌تواند اتفاقی باشد برای آینده‌سازان ایران که بنویسند آنچه را که درست است.

در ادامه این برنامه حمید موسیوند، بخشدار بخش زرین‌دشت ضمن تبریک هفته کتاب به اهالی کتاب و کتابداران افزود: کتاب از زمان پیامبر (ص) بوده و تا ابد باقی خواهد ماند و تابه‌حال هیچ وسیله‌ای نتوانسته جای کتاب را بگیرد.

وی تأکید کرد: استفاده از کتاب برای پژوهش و مقاله ارجح‌تر از اینترنت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هنرور، رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان نهاوند که به‌عنوان منتقد در برنامه حضور داشت، اظهار کرد: کتاب شامل سه فصل است که در فصل اول کتاب مطالب و مبانی مثل عالم برزخ، پل صراط بهشت و جهنم را بیان کرده که تصویرسازی بسیار خوبی از این مفاهیم داشته و این از نقاط قوت کتاب است.

وی افزود: استفاده از برخی از کتب آسمانی غیر از قرآن کریم ازجمله انجیل، کتاب مقدس و یوحنا اشاره به این موضوع دارد که ادیان دیگر نیز اعتقاد به موضوع پس از مرگ دارند.

این منتقد تصریح کرد: نقدی که بر کتاب می‌شود وارد کرد این است که در بعضی نقاط از آیات و روایاتی استفاده شده است که به‌صورت جمع بکار رفته درصورتی‌که کتاب عنوان "فرجام شناسی فردی" دارد نه" فرجام شناسی اجتماعی".

زینب ثوق نویسنده کتاب فرجام شناسی فردی نیز بیان کرد: در این کتاب به موضوع مرگ و عوالم پس از مرگ از منظر اسلام و مسیحیت پرداخته‌شده و به سوا لاتی از قبیل "هدف زندگی انسان چیست؟"،"پایان تلاش انسان به کجا می‌رسد؟" و " آیا به‌راستی مرگ دردناک است؟" در این کتاب جواب داده‌شده است.

 [PageVisit]