1398/8/26 يكشنبه در شهرستان کبودرآهنگ صورت گرفت: برگزاری جشن کتاب در روستای محروم فاقد کتابخانه وصله جشن کتاب در روستای فاقد کتابخانه وصله شهرستان کبودرآهنگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سید جواد معینی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ با اشاره به برگزاری جشن کتاب به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در روستای محروم فاقد کتابخانه وصله از توابع بخش مرکزی این شهرستان اظهار کرد: این برنامه درراستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد فضای شاد و فرهنگی برای اهالی روستاهای محروم فاقد کتابخانه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با تلاش کتابداران کتابخانه‌های روستایی این طرح تاکنون در 21 روستای بخش مرکزی و با حضور یک هزار و 100 تن از اهالی این مناطق برگزارشده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ تصریح کرد: درهرروستای فاقد کتابخانه بیش از 7 برنامه نظیر مسابقات نقاشی، قصه‌گویی، اریگامی، جمع خوانی، نمایش عروسکی، یک کتاب یک بازی و معرفی کتاب انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 150 برنامه فرهنگی برای مردم روستاهای محروم برگزارشده است.

بابک جهانگیری، بخشدار مرکزی کبودرآهنگ نیز در این مراسم گفت: از هر طرح و برنامه فرهنگی که در روستاهای فاقد مرکز فرهنگی برگزار شود، در تمامی ابعاد حمایت می‌کنیم.

 وی با اشاره به فعالیت 5 کتابخانه عمومی روستایی و چهار کتابخانه عمومی شهری در بخش مرکزی کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره‌برداری از دیگر کتابخانه‌های عمومی در حال آماده‌سازی در بخش مرکزی به سرانه مطلوبی در این زمینه رسیده و شاهد استفاده اهالی بیشتری از روستانشینان از چنین مراکز فرهنگی در سطح شهرستان باشیم.

در پایان مراسم ضمن تقدیرازکتابداران فعال روستایی در طرح ترویج فرهنگ کتابخوانی درروستاهای فاقد کتابخانه از برندگان مسابقات برگزارشده در مراسم مذکور جوایزی به‌رسم یادبود اهدا شد.

 [PageVisit]